logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Festiwal czytania dla przedszkolaków

Puchatkowe spotkania – Festiwal Czytania w bibliotece

Już po raz drugi w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudnikach odbył się Festiwal Czytania.  W czytelniczej fieście uczestniczyły przez kilka kolejnych dni rudnickie przedszkolaki. W imprezę włączyli się także uczestnicy warsztatów czytelniczych, które odbywają się w bibliotece i członkowie Klubu Moli Książkowych. Tegoroczne spotkania z książką odbywały się pod hasłem „ Czytam, bawię się i przeżywam przygody”. Dzieci z łatwością rozpoznały głównych bohaterów zabawy. Na najmłodszych czekały bowiem w bibliotece znane im postacie – Kubuś Puchatek i jego przyjaciele – Tygrysek, Kłapouchy i Prosiaczek.

            Każdy dzień to opowieść o  innej przygodzie mieszkańców Stumilowego Lasu, a do tego jeszcze mnóstwo zabawy, śmiechu i radości.  A to dzieci wcielały się w rolę Puchatka i usiłowały wykraść miód pszczołom, a to wyruszyły na wielką wyprawę w poszukiwaniu ogona Kłapouchego albo same stawały się pszczółkami i zbierały nektar z kwiatów czy też  naprawiały szkody wyrządzone przez skaczącego Tygrysa.

            Wszystkim zabawom towarzyszyły wesołe piosenki, a gdy przyszła pora nieco odetchnąć od pląsów, śpiewów i tańców,  nie mogło zabraknąć Puchatkowego przysmaku, czyli słodkiego poczęstunku. Dzieci skosztowały miodu i  prosiły o dokładki, co znaczy, że  „małe co nieco”, jak powiedziałby Kubuś,  szczególnie przypadło im do gustu. Każda grupa wyszła z biblioteki z pamiątką, emblematem przypominającym o przeczytanej historii. Były więc baloniki i czapeczki z Puchatkiem albo Tygrysem. W wesołych nastrojach dzieci powróciły do przedszkola, a my mamy nadzieję, że radosne spotkania z książką i zabawą powtórzymy w przyszłym roku już po raz trzeci.