logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Wojaże po Polsce i Maraton Czytania – podsumowanie zajęć czytelniczych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudnikach

Wojaże po Polsce i Maraton Czytania – podsumowanie zajęć czytelniczych

w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudnikach

 

Wraz  z zakończeniem roku szkolnego dobiegł końca kolejny sezon zajęć czytelniczych dla dzieci w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudnikach.

Spotkania Klubu Moli Książkowych w ciągu tego roku  odbywały się pod hasłem Z legendą przez Polskę! Mijający sezon poświęciliśmy bowiem w całości na  poznawanie najpiękniejszych zakątków naszego kraju i uroczych opowieści związanych z tymi miejscami. Nasze wyprawy realizowaliśmy oczywiście poprzez czytanie -  legend i baśni polskich, ale spotkania klubowe często urozmaicaliśmy sobie tańcami ludowymi, śpiewaniem, pracami plastycznymi i zabawami. W taki oto sposób przemierzyliśmy Polskę wzdłuż i wszerz, rozpoczynając od Wielkopolski i legendarnych początków naszego państwa. Byliśmy m.in. w Warszawie i Krakowie, na Mazurach i na Śląsku, nad morzem i w górach. A efektem tych podróży jest mapa, na której moliki ilustracjami z wybranych legend zaznaczały odwiedzone miejscowości.

W ciągu całego roku szkolnego odbyło się 36 spotkań Klubu Moli Książkowych,  łącznie uczestniczyło w nich przez ten czas 558 osób.

Dużym zainteresowaniem w mijającym sezonie cieszyły się również warsztaty czytelnicze Czytam Sobie, które zgromadziły ponad 1500 osób. Był to czas poświęcony ćwiczeniom edukacyjnym przygotowującym do nauki czytania, jak i pomagającym w usprawnieniu jego tempa i płynności. Program zajęć obejmował wprawki i duże sesje czytelnicze, ale prawdziwym wyzwaniem dla uczestników warsztatów okazał się Maraton Czytania. Zaangażowali się wszyscy, nawet najmłodsi. A w każdej grupie zwycięzca mógł być tylko jeden. Dzieci dzielnie zbierały dobrze przeczytane słowa, tak jak punkty, ze specjalnie przygotowanych ćwiczeń. Bieg po zwycięstwo zakończył się

w połowie czerwca i wtedy poznaliśmy nazwiska Maratończyków Czytania. Zostali nimi: Zofia Dybich, Dawid Chrustowski, Martyna Kubaszewska, Kinga Jura, Klaudia Majda i Dominika Jacheć.

Uroczyste podsumowanie  wszystkich zajęć czytelniczych odbyło się 22 czerwca. Biblioteka wypełniła się po brzegi najmłodszymi czytelnikami. Przybyli także rodzice i opiekunowie. Wszystkie dzieci, które uczestniczyły w roku szkolnym 2015/2016 w zajęciach bibliotecznych otrzymały z rąk Pani Janiny Pawlaczyk – dyrektor GOKSiR-u dyplomy i nagrody książkowe, a zwycięzcy maratonu dodatkowe upominki.

Przed nami  wakacje – czas przerwy w nauce szkolnej. Wszystkim dzieciom, które przez cały miniony rok szkolny odwiedzały bibliotekę, a popołudniowe zajęcia biblioteczne wpisały w plan każdego tygodnia życzymy wielu słonecznych dni i udanego wypoczynku. Jednocześnie dziękujemy za wspólnie spędzony czas, pracę i zabawę, a po przerwie wakacyjnej zapraszamy na kolejne zajęcia czytelnicze.