Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

II Nocny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Rudniki

W niedzielę 14 sierpnia 2016r. po 4 nad ranem zakończył się II Nocny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Rudniki pod Honorowym Patronatem Opolskiego Związku Piłki Nożnej. W turnieju udział wzięło 15 drużyn z trzech województw (opolskiego, dolnośląskiego i łódzkiego) łącznie 134 zawodników w wieku od 12 do 53 lat. Rozegranych zostało 29 meczów w których piłka wpadła do bramki 68 razy.

Tak duże przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć gdyby nie współpraca z:
Gminą Rudniki
Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Rudnikach
Gimnazjum Publicznym w Rudnikach
LZS Rudniki
OSP Rudniki
Grupą Odnowy Wsi Rudniki
Gminną Komisją ds.Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Opolskim Związkiem Piłki Nożnej
Animatorami Orlika

Turniej rozpoczął się oficjalnym otwarciem po godzinie 21 którego dokonali: Wójt Gminy Rudniki p. Andrzej Pyziak oraz Katarzyna Pawlaczyk – organizator turnieju w obecności przedstawicieli współorganizatorów: p. Janiny Pawlaczyk dyrektor GOKSiR w Rudnikach, p. Andrzeja Krzaka dyrektora Gimnazjum Publicznego w Rudnikach, p. Katarzyny Kościelnej Prezes OSP Rudniki.
Tuż po uroczystym otwarciu, przypomniano system rozgrywek, oraz drużyny zostały poinformowane o nagrodach jakie zostały ufundowane przez OZPN, a mianowicie każdy bramkarz drużyny biorącej udział w rozgrywkach nocnych otrzyma strój bramkarski. To oczywiście był dopiero początek poza meczowych niespodzianek, gdyż organizatorzy zadbali by każdy zawodnik otrzymał pamiątkowe zdjęcie z turnieju. I tak też się stało w trakcie, gdy na boisku rozgrywane były kolejne mecze fazy grupowej – zdjęcia zostały zawiezione do zakładu fotograficznego, i jeszcze w trakcie turnieju trafiły w ręce zawodników. Mecze stały na wysokim piłkarskim poziomie, i mimo późnych, wieczornych oraz nocnych godzin byliśmy świadkami wielu popisowych akcji (poszczególne wyniki zostały zamieszczone w tabelach poniżej).

Po zakończeniu fazy grupowej w grze zostało już tylko 8 najlepszych drużyn, które zapewniły sobie możliwość gry o tytuł mistrza turnieju, a także medale za udział które były ufundowane dla każdego zawodnika grającego w fazie pucharowej. Po 7 godzinach zaciętych pojedynków przyszedł czas na finał, który również dostarczył zgromadzonym na boisku wielu emocji. Po regulaminowym czasie był bezbramkowy remis, dogrywka również nie wyłoniła mistrzowskiej drużyny, więc potrzebne były rzuty karne w których to WYMIATACZE pokonali LACHOWSKIE 5:4. Wszystko co dobre musi mieć swój koniec i tak było i u nas. Chwilę po czwartej odbyło się wręczenie nagród rzeczowych: piłek, getrów i plecaków, medali dla każdego zawodnika oraz pucharów i dyplomów dla drużyn. Wyróżnieni zostali również Mateusz Mazurek – najlepszy zawodnik oraz Patryk Tronina najlepszy bramkarz turnieju. W tym również momencie organizatorzy przekazali na rzecz młodych adeptów LZS-u Rudniki i Kompleksu Boisk Sportowych "Moje Boisko Orlik 2012" piłki.

Tak znakomite nagrody jak i zorganizowanie wydarzenie byłoby niemożliwe bez wsparcia finansowego i merytorycznego. Imprezę wspierali:
Maciej Libera – Delikatesy Centrum w Rudnikach
Jakub Kałwak – Systemy Parkingowe Remonteam
Bożena Wilk – Kompleksowe Usługi Brukarskie Styl Bruk
Krzysztof Stochniałek – Gan-Pol z Gany
Mariusz Żydziak Marbud – Usługi remontowo-budowlane
Bartosz Sosnowski – Bama-Med
Tadeusz Olejnik – Foto-Fix Labolatorium Fotograficzne
Marcin Korpowski – Reklama Rudniki
OSP Żytniów

Słowa podziękowania kieruję również do grupy przyjaciół dzięki którym już dziś możemy świętować sukces – razem stworzyliśmy jedno z największych sportowych wydarzeń w Naszej Gminie.

W moich wolontarystycznych działaniach szczególnie wspierali mnie:
Adamczyk Anna
Augustyniak Anna
Cichoń Grzegorz
Jasiński Tomasz
Młynarczyk Katarzyna
Wilk Adrian
Włóka Karol

DSC_0364.jpeg   DSC_0338.jpeg   DSC_0521.jpeg   DSC_0690.jpeg   wyniki NOCNY NA FACEBOOK.jpeg

Galeria zdjęć autorstwa Katarzyny Młynarczyk dostępna na:
https://drive.google.com/drive/folders/0B9akfMCbpPMQRUYyeVllZDdrQ0E

 

Katarzyna Pawlaczyk

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas