logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

I Sołecki Turniej Piłki Nożnej

W sobotę 27 sierpnia odbył się I Sołecki Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Rudniki zorganizowany w ramach obchodów Gminnego Święta Plonów - Dożynki Gminne Rudniki 2016.

W rozgrywkach udział wzięło 7 drużyn reprezentujących sołectwa: Bugaj, Cieciułów, Jaworzno, Julianpol, Rudniki, Mirowszczyzna, Żytniów.

Drużyny rywalizowały w dwóch grupach rozgrywając mecze każdy z każdym, a następnie do fazy pucharowej awansowały dwie najlepsze drużyny z grupy (szczegółowe wyniki poniżej)

Emocji nie brakowało, a zawodników do gry motywował gorący doping kibiców którzy licznie zgromadzili się na Orliku. Oczywiście najwięcej wrażeń dostarczyli zawodnicy w meczu finałowym, w którym to spotkały się drużyny: Sołectwo Cieciułów i Sołectwo Julianpol.
W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis, więc potrzebna była dogrywka do wyłonienia mistrzowskiej drużyny. Jednak i ten czas nie pozwolił, by wskazać najlepiej grające w piłkę nożną sołectwo w Gminie Rudniki, bowiem wynik był 1:1. Przyszedł czas na rzuty karne po których to zwycięstwo mogło świętować sołectwo Cieciułów które pokonało Julianpol 4-2. Po zakończonych sportowych zmaganiach odbyło się uroczyste wręczenie pucharów i dyplomów dla sołectw biorących udział w turnieju, którego dokonał Wójt Gminy Rudniki Andrzej Pyziak.

Klasyfikacja końcowa sołectw:
1. CIECIUŁÓW
2. JULIANPOL
3. RUDNIKI
4. ŻYTNIÓW
5-7. BUGAJ
       MIROWSZCZYZNA
       JAWORZNO

Równocześnie odbywał się Turniej Siatkówki Plażowej w którym udział wzięły 3 drużyny dziewcząt. Bezapelacyjnie najlepsza okazała się drużyna Kinderki (Wiktoria Randak, Agata Kościelna) która z kompletem zwycięstw stanęła na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce wywalczył skład Gang Olafa (Aleksandra Materak, Julia Pisula), pokonując drużynę Cwaniaki
z PKSu (Zuzannę Wiśniewską i Zuzannę Kostek)

Współorganizatorami wydarzenia byli:
Gmina Rudniki
Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Rudnikach
Sołectwo Rudniki
OSP Rudniki
Gimnazjum Publiczne w Rudnikach
LZS Rudniki
Grupa Odnowy Wsi Rudniki

Dziękuję za pomoc w przeprowadzeniu turnieju p.Jackowi Dworackiemu, który sędziował pojedynki piłkarskie, Ani Adamczyk za pomoc w biurze zawodów, Bartłomiejowi Stasiakowi oraz Tomkowi Sobierajowi za sędziowanie turnieju siatkówki plażowej, Oli Ptaszyńskiej za udostępnienie galerii turniejowych zdjęć, a także pani Agacie Krzykowiak - Animatorce Orlika za obsługę tablicy wyników.

 

 

fot. Aleksandra Ptaszyńska
https://drive.google.com/drive/folders/0B-RGYPXPYtaxb3d4WGlkSURnQVU

 

Katarzyna Pawlaczyk