Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

90. rocznica oddania do eksploatacji linii kolejowej Kalety-Wieluń

Przejazd parowozu przez gminę Rudniki

W sobotę 3 września br. przez gminę Rudniki przejechał parowóz z okazji 90. rocznicy oddania do eksploatacji linii kolejowej Kalety-Podzamcze przez Herby Nowe i Wieluń. Z okazji tego właśnie jubileuszu dwukrotnie przez naszą gminę przejechał parowóz TY 42-24 z trzema wagonami. Pociąg ten wyruszył z Tarnowskich Gór w godzinach porannych i dojechał do stacji Wieluń Dąbrowa. Tam odbyły się uroczystości i wodowanie parowozu, zaś w drogę powrotną wyruszył we wczesnych godzinach popołudniowych i dojechał do Herb Nowych, gdzie odbyło się odsłonięcie obelisku upamiętniającego uroczystości.

Wielu mieszkańców naszej gminy zgromadziło się na stacjach PKP w Janinowie i Jaworznie, aby zobaczyć przejeżdżający pociąg i pokazać tą atrakcję najmłodszym pociechom. Tym, którzy nie mieli okazji zobaczyć parowozu, przedstawiamy zdjęcia wykonane przez p. Małgorzatę Lukas – pracownika Ośrodka Kultury w Rudnikach.

 

Pociąg1.jpeg   Pociąg2.jpeg Pociąg3.jpeg   Pociąg4.jpeg

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas