Nowe miesięczne stawki opłat z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązujące od 01-01-2018 r.

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Ranking Jednostek Samorządu Terytorialnego Zrównoważonego Rozwoju

RANKING ROZWOJU

Na portalu Samorząd PAP ogłoszono ranking Jednostek Samorządu Terytorialnego Zrównoważonego Rozwoju. Ranking rozstrzygany jest w kategoriach gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, gminy miejskie i miasta na prawach powiatu.

W kategorii gmin wiejskich pierwsze miejsce zajął Kleszczów. Gmina Rudniki znajduje się na 360 pozycji na 1.563 gminy wiejskie w Polsce, a biorąc pod uwagę tylko województwo opolskie Rudniki znajdują się na 9 pozycji najlepiej rozwijających się gmin wiejskich, wszystkie gminy sklasyfikowane wyżej skupione są wokół dużych ośrodków miejskich: Opole, Kędzierzyn - Koźle.

Ranking Jednostek Samorządu Terytorialnego Zrównoważonego Rozwoju ma na celu monitorowanie zrównoważonego rozwoju społeczno-ekonomicznego gmin regionów jako jednostek samorządu terytorialnego oraz promocję rozwoju na bazie opracowanych wzorów.

Ranking uwzględniający wszystkie polskie miasta i gminy, opracowywany jest na podstawie 15 wskaźników. Pod uwagę brane są m.in. wydatki na projekty inwestycyjne na mieszkańca, liczba osób pracujących na 1.000 mieszkańców, liczba podmiotów gospodarczych na 1.000 mieszkańców, saldo migracji, liczba absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na 1.000 mieszkańców oraz odsetek mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków.

Ranking:
http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/170222/Ranking-raz-jeszcze--Ponownie-publikujemy-zestawienie-gmin-pod-wzgledem-zrownowazonego-rozwoju

 

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas