Nowe miesięczne stawki opłat z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązujące od 01-01-2018 r.

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

III Bieg Mikołajkowy w Żytniowie

3 grudnia 2016 roku na placu przy Publicznej Szkole Podstawowej odbył się III Bieg Mikołajkowy w Żytniowie. Kolejna edycja biegu organizowana przez Stowarzyszenie Klubu Biegacza FALSTART Rudniki przyciągnęła blisko 100 biegaczy. Na linii startu, punktualnie o godzinie 11:00 ustawiło się 96 biegaczy w czerwonych czapeczkach Świętego Mikołaja. Po słowach krótkiej modlitwy przeprowadzonej przez księdza proboszcza Andrzeja Tomalę zaczęło się odliczanie: 10…9…8…3…2…1….START. Początek biegu bardzo szybki, można powiedzieć, że biegacze zacisnęli pięści niczym bokserzy. Szybki początek biegu, płaska trasa wytyczona przez organizatora przysporzyła niemałej niespodzianki. To był najszybszy bieg spośród wszystkich trzech edycji. Na linii mety jako pierwszy z bardzo dobrym rezultatem: 15min 57s pojawił się Marcel Chodura (LUKS Korfantów), przed Mateuszem Pawełczakiem (16min 3s – KB Florian Zajączki Drugie) oraz Patrykiem Frąszczakiem (16min 10s – Wosiek Team). Wśród Pań triumfowała Żytniowianka, reprezentująca barwy KB FALSTART Rudniki – Dominika Napieraj z czasem 17min 39s. Na drugim miejscu podium stanęła Justyna Romanowska (20min 21s – Wosiek Team), a na trzecim Magdalena Włodarczyk (20min 50s – Wieluń Biega). Po biegu, z rąk Pań: Iwony Napieraj-zastępcy wójta oraz Ewy Wolnej – pani dyrektor szkoły w Żytniowie i Joanny Dwornik – pracownika urzędu gminy, na każdego z finiszerów biegu czekał specjalnie wykonany medal z wizerunkiem Mikołaja.

Po niespełna 34 minutach na mecie zameldowali się wszyscy zawodnicy: cali i zdrowi. Na każdego czekał żurek, kawa, herbata oraz ciasto. W międzyczasie, pod okiem trenerki Katarzyny Pawlaczyk każdy mógł skorzystać i zagrać w nietuzinkową grę – Speed-Ball.

Po ciepłym posiłku nadszedł czas na dekorację zwycięzców. Najlepsi oprócz pucharów otrzymali choinki w doniczkach. Następnie nagrodzono najlepsze trójki w kategoriach wiekowych: Kandydat i Kandydatka na Mikołaja, Młodszy Mikołaj i Młodsza Mikołajka, Starszy Mikołaj i Starsza Mikołajka, Święty Mikołaj i Święta Mikołajka. Dodatkowo uhonorowano najmłodszego uczestnika biegu: Andrzeja Knetki (rocznik 2006) oraz najstarszego: Zbigniewa Macoch (rocznik 1948). Po dekoracji na scenę zaproszono wszystkie dzieci, gdzie pojawił się Święty Mikołaj z górą prezentów. Następnie rozlosowano wśród uczestników ponad 50 nagród rzeczowych.

Klub Biegacza FALSTART Rudniki chciałby wyrazić wdzięczność oraz serdecznie podziękować współorganizatorom i osobom wspierającym:

- Komendzie Powiatowej Policji w Oleśnie oraz Komendzie Policji w Praszce

- Ochotniczej Straży Pożarnej w Żytniowie

- doktorowi Robertowi Bukalskiemu

- Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i Rekreacji w Rudnikach

- dyrektorowi PSP w Żytniowie – Pani Ewie Wolnej

- Kołu Gospodyń Domowych w Żytniowie

- księdzu proboszczowi Andrzejowi Tomala

- Pani Maryli Urbańczyk

- Państwu Ewie i Andrzejowi Napieraj

- Państwu Zdzisławie i Grzegorzowi Baros

- Klaudii Paruch oraz Bartoszowi Baros

- Mikołajom i Mikołajkom prowadzącym bieg

Serdeczne podziękowania kierujemy również dla naszych sponsorów, bez których nie było by możliwości przeprowadzić takiego wydarzenia na tak wysokim poziomie. Swój wkład mieli:

- F.U.H. „DUET” Zdzisława Baros

- Bayer Crop Science

- Urząd Gminy w Rudnikach

- Bank Spółdzielczy w Zawadzkiem

- Pan Grzegorz Dwornik

- Pan Tadeusz Okoń – TERMOPAK Porąbki

- Firma Usługowa NELPOL Michał Pinkosz

- Pani Dominika Napieraj

- Biuro Rachunkowe „Kucharski” s.c.

- Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Rudniki

Jako Dyrektor Biegu oraz Prezes Stowarzyszenia Klubu Biegacza FALSTART Rudniki chciałbym życzyć wszystkim biegaczom i biegaczkom Szczęśliwego, Biegowego Roku 2017, poprawy swoich rekordów życiowych oraz poszerzania swoich aspiracji biegowych. Serdecznie zapraszam Was już na kolejną edycję za rok !

Daniel Baros

 

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas