logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Świątecznie, smacznie i piernikowo

Świątecznie, smacznie i  piernikowo

            12 grudnia 2016 w Ośrodku Kultury w Rudnikach tradycyjnie odbyła się Gminna Biesiada Bożonarodzeniowa. Przedstawicielki 11 sołectw z gminy Rudniki przygotowały i zaprezentowały szereg swoich popisowych wigilijnych i świątecznych potraw oraz wypieków. Stoły uginały się od smacznych i pięknie udekorowanych smakołyków. Dominowały potrawy tradycyjne, ale pojawiło się również wiele równie wspaniałych, oryginalnych  nowości kulinarnych. Smakowite  zapachy  rozchodziły się po sali , a nastrój nadchodzących świąt udzielił się wszystkim zaproszonym gościom. Była okazja do skosztowania potraw i  wymiany przepisów. Serdeczne życzenia  świąteczne wszystkim zebranym złożył Wójt  Andrzej Pyziak.

            Podczas spotkania odbył się konkurs na najsmaczniejszy piernik świąteczny. Komisja w składzie:  Joanna Podgórska -Wiercińska – doradca  OODR w Oleśnie, Edward Gładysz- Przewodniczący Rady Gminy oraz Janina Gajda - kucharka biorąc pod uwagę walory smakowe i estetyczne zgłoszonych do konkursu 11 pierników przyznała  I miejsce sołectwu Jaworzno, II   miejsce – sołectwu Łazy, III miejsce – przedstawicielkom sołectwa Żytniów. Natomiast 8 wyróżnień za równie wspaniałe wypieki odebrały sołectwa : Rudniki, Julianpol, Słowików, Odcinek, Chwiły, Bobrowa, Porąbki, Bugaj.

Impreza organizowana cyklicznie od wielu lat przez Ośrodek Kultury w Rudnikach  cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i wprowadza  w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.