logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Wernisaż Stanisława Pokorskiego

W piątkowy wieczór, 3 lutego br. w Ośrodku Kultury w Rudnikach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy AKWARELE  Stanisława Pokorskiego. To już trzecia wystawa dokonań artysty w galerii rudnickiego Ośrodka. Tym razem prezentuje swoje najnowsze akwarele.  Autor tak mówi o swoich pracach:

"Akwarele z latosich plenerów w Kazimierzu Dolnym, Toskanii i kilka z Olesna.... z ręki malowane, na kolanie bez sztalugi w wielkim zawrocie głowy od otaczającego wszem tematu i mnóstwem ludzi przenikających pomiędzy pędzlami...."

W uroczystości wzięli udział przyjaciele, znajomi oraz osoby zainteresowane twórczością artysty.
Wystawę  można oglądać w galerii Ośrodka Kultury w Rudnikach do końca marca 2017 r. w godzinach pracy GOKSiR.  Wstęp jest wolny.

 

Stanisław Pokorski urodzony 1.05.1967 roku w Wieluniu. Dzieciństwo i młodość spędził w gminie Rudniki, w miejscowości Cieciułów. Edukację artystyczną rozpoczął w Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli w 1982 roku., na kierunku wystawienniczym. Następnie w latach 2000-2005 studiował na wydziale grafiki warsztatowej w Akademii Jana Długosza w Częstochowie, gdzie uzyskał dyplom z litografii w pracowni G. Banaszkiewicza.
Działalność artystyczną rozwijał uczestnicząc w licznych plenerach malarskich organizowanych przez stowarzyszenia i kluby twórców. Od 1996r. działał w Klubie Artystów Nieprofesjonalnych przy MDK w Oleśnie. W 2001 roku powołał Stowarzyszenie Twórców Ziemi Oleskiej, gdzie jako prezes organizował warsztaty malarskie i plenery we współpracy z opolskim i myszkowskim środowiskiem artystów. Od ubiegłego roku jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. 
Uczestnik licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych.