Nowe miesięczne stawki opłat z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązujące od 01-01-2018 r.

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Centrum przesiadkowe w Rudnikach

Informujemy, że projekt przebudowy przystanku w Rudnikach wraz z parkingami przeszedł pozytywną ocenę i zostało przyznane m.in. Gminie Rudniki dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Na tym terenie powstanie centrum przesiadkowe. Realizacja projektu odbywać się będzie na przełomie 2017-2018 roku. Zadanie będzie realizowane w ramach projektu subregionalnego pn.”Realizacja strategii niskoemisyjnych na obszarze Subregionu Północnego Województwa Opolskiego. Przebudowa Centrum Przesiadkowego w Rudnikach ”.

Czekamy w tej chwili na podpisanie umowy na dofinansowanie i będziemy przystępować do realizacji zadania. W ramach inwestycji teren zostanie zagospodarowany w ramach dwóch stref. Jedna to strefa oczekiwania pasażerów, natomiast druga to plac manewrowy wraz z parkingami.

W strefie oczekiwania zostanie wybudowana nowoczesna wiata przystankowa. Ustawione zostaną ponadto ławki oraz pawilon wielofunkcyjny z infokioskiem i poczekalnią. Znajdą się tu również mała niecka wodna, stojaki na rowery, zagospodarowana zieleń oraz piękne oświetlenie terenu.

Druga strefa to parkingi, plac manewrowy dla autobusów z organizacją ruchu, toalety oraz nasadzenia i oświetlenie tej części centrum przesiadkowego.

Poniżej przedstawiamy rysunek obrazujący teren centrum przesiadkowego w Rudnikach.

PDFZagospodarowanie terenu - Rudniki

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas