Nowe miesięczne stawki opłat z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązujące od 01-01-2018 r.

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Ruszył Gminny Program Odnowy Wsi

Jak co roku, tak i w tym Gmina Rudniki wspierać będzie inicjatywy oddolne w ramach Gminnego Programu Odnowy Wsi. Komisja ds. oceny projektów oceniła i dokonała wyboru 8 najlepszych projektów, które otrzymają wsparcie.

Wyżej wspomniana forma pomocy funkcjonuje w naszej gminie od roku 2007. Pobudza ona aktywność społeczną, dając możliwość realizacji inwestycji których potrzebują mieszkańcy. Dzięki nawiązanej współpracy na linii samorząd – mieszkańcy sołectw, powstało wiele ciekawych przedsięwzięć. Nie inaczej będzie w tym roku. W miejscowości Mostki powstanie lokalne Centrum Kultury i Sportu przy Sołeckim Centrum Aktywności, gdzie zakupiony zostanie m.in. sprzęt sportowo-rekreacyjny. Grupa Odnowa Wsi w Młynach pozyska przedmioty do organizacji imprez plenerowych, natomiast w Odcinku i Żytniowie zagospodarowane zostaną place wiejskie. W Jaworznie i Chwiłach przewidziano remont strażnic, a w Bugaju doposażony zostanie istniejący plac zabaw.

Wysokość dofinansowania przewidziana na realizację wszystkich zadań wynosi ok 90 tys. zł. Z uwagi na fakt, iż jest to cykl dwuletni, w przyszłorocznym naborze wnioski składać mogą grupy odnowy wsi, dla których zabrakło środków w br. oraz grupy odnowy wsi które nie wykorzystały pełnej kwoty wsparcia tj. 14.000 zł.

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas