Nowe miesięczne stawki opłat z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązujące od 01-01-2018 r.

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Projekty z gminnej „Giełdy pomysłów” wkraczają w decydującą fazę!

Projekty z gminnej „Giełdy pomysłów” wkraczają w decydującą fazę!

 

„Giełda pomysłów” to autorski pomysł na włączenie mieszkańców do współdecydowania o przedsięwzięciach i inwestycjach realizowanych w naszej gminie.

Pierwsza edycja ruszyła w 2015 r. gdzie spośród zgłoszonych 30 pomysłów Rada Gminy Rudniki zdecydowała o przyjęciu do realizacji w 2016 r. trzech z nich i przeznaczyła na ich realizację po 50 tys. zł.

Projekty, które zostały wprowadzone do budżetu dotyczą zagospodarowania:
1. terenu przy zalewie w Młynach,
2. terenu między Ośrodkiem Zdrowia a posiadłością Państwa Sieradzkich w Żytniowie,
3. stawu przy szkole w Cieciułowie.

Projekt dotyczący zagospodarowania stawu w Cieciułowie zakończył się już w zeszłym roku. Obejmował on wykonanie projektu zagospodarowania a następnie realizacji poszczególnych elementów, m. in. pogłębienie i profilowanie stawu czy wykonanie ogrodzenia. Podkreślić należy, że prace związane z wykonaniem ogrodzenia zostały wykonane przez druhów strażaków z miejscowej jednostki OSP. W pracach związanych z zagospodarowaniem terenu uczestniczyli również pracownicy Sekcji Komunalnej Urzędu Gminy, którzy wykonywali prace koparko-ładowarką oraz traktorem. W ramach projektu zakupiono również kostkę brukową i obrzeża betonowe niezbędne do wykonania ciągów komunikacyjnych, których wykonaniem zajmą się mieszkańcy Cieciułowa.

Dla zadań w Żytniowie i Młynach zeszły rok był czasem przygotowania dokumentacji projektowych dotyczących zagospodarowania terenu. Natomiast obecny rok rozpoczęliśmy od uzyskania niezbędnych uzgodnień pozwalających rozpocząć prace budowlane. W najbliższym czasie w Żytniowie i Młynach powinno być widać pierwsze efekty, tak aby jeszcze w tym roku osiągnąć zamierzony efekt. Młyny z pierwszej kolejności wzbogaci się o nową plażę i boisko do siatkówki, natomiast w Żytniowie park zyska parking, alejkę i altanę z parasolami.

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas