Nowe miesięczne stawki opłat z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązujące od 01-01-2018 r.

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

620-lecie Rudnik

rysunek.jpeg

W sierpniu br. planujemy uczcić 620-lecie Rudnik. Z tej okazji zostanie zorganizowany festyn we współpracy: gminy, szkoły, domu kultury oraz organizacji działających we wsi. W przygotowania włączają się: grupa odnowy wsi, LZS, rada sołecka oraz druhowie OSP. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wspólnej pracy podczas  przygotowań oraz do udziału w obchodach jubileuszu naszej miejscowości.

Na obchody tj. 12 i 13 sierpnia przygotowujemy wiele atrakcji. Na dzień dzisiejszy możemy Państwu przedstawić wstępny zarys programu nad którym ciągle jeszcze pracujemy. I tak. Sobota czyli 12 sierpnia będzie dniem sportowym. W tym dniu odbędzie się mecz piłki nożnej, turniej speed-balla na Orliku oraz Nocny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta.  To wszystko będzie się działo na boisku. Jednocześnie odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Gminy Rudniki. Dzień zostanie zakończony wieczornym festynem i zabawą taneczną.

W drugim dniu jubileuszowych obchodów zapraszamy wszystkich na mszę świętą do kościoła p.w. Św. Mikołaja w Rudnikach o godz. 12.00, a potem na plac koło sceny, tuż za boiskiem Orlika, gdzie od godz. 15.00 odbywać się będą występy artystyczne dzieci i młodzieży oraz zespołu folklorystycznego Rudniczanie. Towarzyszyć temu będzie wystawa fotografii „Wspomnienia o dawnych Rudnikach”. Wieczorem natomiast odbędzie się koncert zespołu „Cała Góra Barwinków”. Jest to zespół grający muzykę reggae i ska. Grupa ta gościła w programie u Kuby Wojewódzkiego oraz uczestniczyła w 4 edycji programu X FACTOR w TVN.

Festynowi towarzyszyć będzie kiermasz rękodzieła ludowego, atrakcje dla dzieci i bufety.

Na bieżąco będziemy informować o nowych elementach programu.

Zapraszamy i zachęcamy do współpracy.

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas