Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nagroda dla OSP Bobrowa w konkursie "Partnerstwo bez granic"

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu „Partnerstwo bez granic 2016”. Komisja konkursowa wybrała inicjatywy samorządów, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych, które realizują najciekawsze projekty we współpracy międzynarodowej.

W kategorii „Organizacje pozarządowe” I miejsce przypadło Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrowej za „XVII Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej”. Wzięło w nich udział 60 przedstawicieli z Czech, Niemiec, Słowacji i Francji oraz 28 zawodników z Polski. Pomysł zrodził się w trakcie warsztatów Odnowy Wsi, dzięki niemu rozwinęła się także lokalna infrastruktura – powstało boisko sportowe oraz chata drwala i strażaka.

Przewodnicząca jury, a jednocześnie wiceprzewodnicząca sejmiku, Elżbieta Kurek, mówiła, że komisja była pod wrażeniem zaprezentowanych inicjatyw. – Wiele z nich miało wzruszający i inspirujący charakter. Większość opierała się na przyjacielskich więzach – powiedziała.

Gratulując nagrodzonym, marszałek województwa opolskiego, Andrzej Buła, mówił, iż kontakty międzynarodowe, które nawiązują opolskie samorządy, organizacje i instytucje, daleko wykraczają poza granice państwowe. Cechuje je spontaniczność, oryginalność pomysłów i idei. – Jesteśmy pełnoprawnymi partnerami, rozwijamy skrzydła. Życzę wam jak najwięcej otwartości w tych kontaktach, dobrych pomysłów i wsparcia – powiedział.

Gratulujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrowej i życzymy dalszych sukcesów w realizacji swoich przedsięwzięć.

Brak opisu obrazkaBrak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Tekst i zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego