logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Nagroda dla OSP Bobrowa w konkursie "Partnerstwo bez granic"

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu „Partnerstwo bez granic 2016”. Komisja konkursowa wybrała inicjatywy samorządów, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych, które realizują najciekawsze projekty we współpracy międzynarodowej.

W kategorii „Organizacje pozarządowe” I miejsce przypadło Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrowej za „XVII Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej”. Wzięło w nich udział 60 przedstawicieli z Czech, Niemiec, Słowacji i Francji oraz 28 zawodników z Polski. Pomysł zrodził się w trakcie warsztatów Odnowy Wsi, dzięki niemu rozwinęła się także lokalna infrastruktura – powstało boisko sportowe oraz chata drwala i strażaka.

Przewodnicząca jury, a jednocześnie wiceprzewodnicząca sejmiku, Elżbieta Kurek, mówiła, że komisja była pod wrażeniem zaprezentowanych inicjatyw. – Wiele z nich miało wzruszający i inspirujący charakter. Większość opierała się na przyjacielskich więzach – powiedziała.

Gratulując nagrodzonym, marszałek województwa opolskiego, Andrzej Buła, mówił, iż kontakty międzynarodowe, które nawiązują opolskie samorządy, organizacje i instytucje, daleko wykraczają poza granice państwowe. Cechuje je spontaniczność, oryginalność pomysłów i idei. – Jesteśmy pełnoprawnymi partnerami, rozwijamy skrzydła. Życzę wam jak najwięcej otwartości w tych kontaktach, dobrych pomysłów i wsparcia – powiedział.

Gratulujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrowej i życzymy dalszych sukcesów w realizacji swoich przedsięwzięć.

IMG_5131-Medium.jpeg IMG_5219-Medium.jpeg IMG_5225-Medium.jpeg

Tekst i zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego