Nowe miesięczne stawki opłat z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązujące od 01-01-2018 r.

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Z wizytą u partnerów w Szwecji

Przez kilka dni w czerwcu br. 4-osobowa delegacja z gminy Rudniki przebywała w partnerskiej gminie Solleftea w Szwecji. Okazja była znamienita, bo nasz partner obchodził 100-lecie istnienia miasta i na rok 2017 przypada 15-lecie współpracy polsko-szwedzkiej. Warto wspomnieć, że z naszymi przyjaciółmi ze Szwecji nie widzieliśmy się już 6 lat. Ostatnie nasze spotkanie miało miejsce w Bobrowie, kiedy to gmina Rudniki otrzymała Flagę Honorową Rady Europy za działania proeuropejskie.

Na jubileusz zawitali również pozostali partnerzy Solleftea, przedstawiciele miast ze Słowenii, Estonii, Japonii i Finlandii. Znaleźć się w tak doborowym towarzystwie to ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Wizyta była znakomitą okazją do rozmów o podejmowanych działaniach, prezentacji swoich dokonań jak i snucia planów na przyszłość.

Wszystko wskazuje na to, że pani burmistrz Elisabet Lassen, z którą rozpoczynaliśmy współpracę w 2002 roku, a więc 15 lat temu, chce zakończyć swoją samorządową karierę. Być może spotkaliśmy się z nią po raz ostatni.

Naszym przyjaciołom z Solleftea dziękujemy za serdeczne przyjęcie naszej delegacji, jednocześnie gratulujemy Jubileuszu życząc dalszego rozwoju miasta i gminy.

 

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas