logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Cztery pory roku z książką – podsumowanie zajęć czytelniczych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudnikach

Cztery pory roku z książką – podsumowanie zajęć czytelniczych

w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudnikach

Jak co roku, tuż przed wakacjami oficjalnie zakończyliśmy czwarty już sezon zajęć czytelniczych dla dzieci w rudnickiej bibliotece. Odbywały się one przez cały rok szkolny, a  uroczyste rozdanie nagród i dyplomów  miało miejsce w środę 21 czerwca. Biblioteka wypełniła się po brzegi najmłodszymi czytelnikami. Przybyli także rodzice i opiekunowie. Był to więc dobry moment na podsumowanie minionych 10 miesięcy spotkań.  A czas ten upłynął nam miło, pracowicie i… szybko.

Spotkania Klubu Moli Książkowych odbywały się pod hasłem Cztery pory roku z książką. Mijający sezon czytaliśmy bowiem prawie wyłącznie opowieści związane z przyrodą, ludowymi obrzędami i świętami wpisanymi w rytm całego roku. Urocze i często mało znane baśnie były zazwyczaj początkiem dobrej zabawy. Czytanie urozmaicaliśmy sobie tańcami, śpiewaniem, pracami plastycznymi i zabawami ruchowymi.

W ciągu całego roku szkolnego odbyły się 34 spotkania Klubu Moli Książkowych,   łącznie uczestniczyło w nich przez ten czas 421 osób.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się także  warsztaty czytelnicze Czytam Sobie, które dzieci wdzięcznie nazwały Literkami. Zgromadziły one blisko 1200 osób. Uczestnicy zajęć mieli od 4 do 10 lat. Niektórzy  poznawali dopiero pierwsze litery, inni ćwiczyli już czytanie prostych tekstów, najbardziej zaawansowane grupy z powodzeniem radziły sobie z czytaniem całych książek. Ćwiczeniom często towarzyszyły  gry i zabawy edukacyjne, a tegoroczną nowością był konkurs o tytuł Mistrza Czytania, który trwał 5 miesięcy. Najmłodsi zbierali dobrze przeczytane słowa, tworzyli z nich swój własny pierwszy elementarz,  starsze dzieci dzielnie rywalizowały ze sobą, zbierając punkty i w połowie czerwca wszystko było już jasne. Mistrzami Czytania zostali Marcelina Kanicka, Martyna Jura, Dawid Chrustowski, Kacper Pazgan i Katarzyna Wierszak.

Zwycięzcy konkursu oraz pozostali uczestnicy zajęć czytelniczych w bibliotece otrzymali nagrody książkowe i drobne upominki rzeczowe.

Wszystkim dzieciom, które przez cały miniony rok szkolny odwiedzały bibliotekę, a popołudniowe zajęcia wpisały w plan każdego tygodnia, dziękuję za wspólnie spędzony czas, naukę i zabawę oraz radosną atmosferę, którą wypełniła się nasza biblioteka. Życzę udanych wakacji, dobrego wypoczynku i zapraszam po przerwie na kolejne spotkania.