Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

WYCIECZKI I TURNIEJE UNIHOKEJA DZIECI

logo-eurpopradziad (2).jpeg

Polsko-czeski projekt realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Rudnikach od 1 maja 2011 roku jest niejako kontynuacją ubiegłorocznego przedsięwzięcia pn. „Liga Unihokeja Euroregionu Pradziad” . W ubiegłym roku utworzone zostały drużyny unihokeja w Gimnazjum Publicznym w Rudnikach i Publicznej Szkole Podstawowej w Rudnikach. W celu kontynuacji i zacieśnienia współpracy polsko-czeskiej zaplanowano nowe przedsięwzięcie mające na celu sportową zabawę połączoną z wycieczkami krajoznawczymi na terenie Polski i Czech, co sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości , poznawaniu kultur i zwyczajów partnerów.

W lipcu br. młodzież z Rudnik / 25 osób/ w towarzystwie kolegów z Czech i Opola/ 25 osób/ wzięła udział w letnim obozie rekreacyjnym w Borowicach koło Karpacza. Organizatorzy zapewnili uczestnikom obozu mnóstwo atrakcji. Były zajęcia sportowe, park linowy i letni tor saneczkowy, zwiedzanie zamku w Chojniku, świątyni Wang w Karpaczu, wspinaczka na Śnieżkę i inne atrakcje . Pogoda sprzyjała. Dzieci przeżyły wspaniałą wakacyjną przygodę. Z nowymi przyjaciółmi rozstać było się trudno.

Realizacja projektu zaplanowana jest do końca kwietnia 2012 roku. Uczestnicy projektu skorzystają jeszcze z kilku wycieczek m.in. do parku wodnego we Wrocławiu, do Kopalni Soli w Wieliczce oraz jaskiń na Pomezi i Pradziada w Czechach. Ponadto nadal będą odbywały się systematycznie treningi unihokeja oraz zjazdy turniejowe po obu stronach granicy.
 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas