logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Sołtysiada 2017

Sołtysiada 2017

Do udziału w tegorocznej Sołtysiadzie  zgłosiło się  6 drużyn reprezentujących sołectwa: Żytniów, Cieciułów, Odcinek, Chwiły, Mostki-Polesie i Jelonki. W sumie  w turnieju wzięło udział około 40 osób.

Podczas sobotnich zmagań 26 sierpnia, na placu przed Wiejskim Centrum Kultury w Żytniowie  nie zabrakło dobrej  zabawy i sportowej rywalizacji.  Organizatorzy przygotowali  siedem konkurencji , które wymagały  zarówno sprytu i szybkości, jak i siły. Wielkie emocje towarzyszyły wyścigom w workach/ zwyciężyła drużyna z Odcinka/, wyścigom  na skrzynkach/ znów zwyciężyła drużyna z Odcinka/, sztafecie z kubkiem wody / zwyciężyła drużyna z Cieciułowa/ oraz wyścigowi z dynią ,w którym zwyciężyła drużyna z Żytniowa. Rzuty ziemniakami w wizerunek sołtysa zakończyły się zwycięstwem drużyn z Żytniowa i Cieciułowa. Najsilniejszym zawodnikiem wykazała się  drużyna z Chwił. Dwa worki ziemniaków najdłużej utrzymał pan Krzysztof Przybył. W odbijaniu piłeczki speed-balla najlepsza była pani Agata Krzykowiak – sołtys wsi Mostki-Polesie.

 Po ponad  dwugodzinnej rywalizacji  I  miejsce oraz pamiątkowy puchar  zdobyli gospodarze czyli sołectwo ŻYTNIÓW, II miejsce- Cieciułów, III – Odcinek, IV- Chwiły, a równorzędną piątą lokata zadowoliły się sołectwa Jelonki i Mostki-Polesie. Nad właściwym przebiegiem konkurencji czuwała komisja w składzie: Wójt Andrzej Pyziak, Anna Kulig i Joanna Bryś  z Ośrodka Kultury w Rudnikach oraz Adrian Wilk – animator sportu z Orlika. Całość prowadziła pani Janina Pawlaczyk.  Organizatorem przedsięwzięcia był Ośrodek Kultury w Rudnikach.

Po sportowych emocjach uczestnicy turnieju  oraz  kibicujący długo biesiadowali i integrowali się  pod namiotem. Impreza zakończyła się zabawą taneczną.