Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Edukacja na wesoło

oznaczenie.jpeg

W dniach 20-23 maja br. na terenie gminy Rudniki odbyła się realizacja drugiego etapu projektu „Edukacja na wesoło”. Udział w nim wzięły zarówno dzieci polskie i czeskie ze szkół podstawowych. Pierwszy etap projektu „Międzynarodowa olimpiada lekkoatletyczna dzieci z Mikroregionu Moštěnka i Gminy Rudniki miał miejsce w Czechach i zakończył się w ubiegłym roku. Głównymi tematami tegorocznego spotkania były prehistoria oraz malarstwo.

Piątkowe zajęcia rozpoczęły się od spotkania z paleobiologiem, który wprowadził dzieci w świat historii naturalnej obszaru rudnickiego. Następnie uczestnicy warsztatów udali się na teren cegielni w Faustiance, gdzie wydobywali perłowe amonity. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie drewnianego kościoła w Żytniowie. Ponadto dzieci uczestniczyły w grach i zabawach integracyjnych które odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej w Żytniowie. W ramach projektu odbyły się mistrzostwa gry w Plezio. Gra interaktywna, wkrótce dostępna będzie na stronie www.rudniki.pl. Piątkowy wieczór zakończyła wspólna dyskoteka.

Tematem przewodnim sobotniego dnia była nauka malarstwa. Odbyła się ona w „Galerii w Polu”. Irena Windak (właścicielka galerii) przybliżyła dzieciom informacje o historii powstania galerii, inspiracjach i powstałej sztuce. Artysta Zenon Windak przekazał uczestnikom tajniki malarstwa. Dzięki jego wskazówkom powstały niezwykle interesujące dzieła, które zaprezentowane zostaną po stronie polskiej i czeskiej. Po południu odbyła się wycieczka do Doliny Objawienia znajdującej się na terenie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Tego samego dnia dzieci zwiedzały Gminną Izbę tradycji w Rudnikach oraz wzięły udział w zabawie „mały archeolog” polegającej na wydobywaniu kości dinozaura ze skamieniałości. Wieczorem odbyła się biesiada polsko-czeska z udziałem dzieci i opiekunów.

Wkrótce na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieciułowie powstanie mini ścieżka edukacyjna w skład której wchodzić będą gady morskie oraz plac zabaw dla dzieci. Utworzona zostanie podstrona internetowa z nowoczesną aranżacją i interesującymi informacjami o pradawnym świecie który istniał na terenie Gminy Rudniki.

DSC02106.jpeg DSC02299.jpeg DSC02113.jpeg DSC02311.jpeg
DSC02393.jpeg DSC02418.jpeg DSC02449.jpeg

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas