Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Muzyczne Warsztaty Jazzowe w Rudnikach

W dniach 11-13 marca br. w Centrum Spotkań Muzyków Jazzowych w Rudnikach obyły się I Muzyczne Warsztaty Jazzowe adresowane do młodzieży z terenu działania LGD „Górna Prosna”. Celem przedsięwzięcia było doskonalenie i zdobywanie nowych umiejętności muzycznych oraz poszerzenie oferty kulturalnej obszaru „Górnej Prosny”.

W warsztatach udział wzięło 20 młodych muzyków z gmin: Rudniki, Radłów, Gorzów Śląski, Praszka, Byczyna i Olesno. Spotkania rozpoczęły się wykładami prowadzonymi przez kompozytora, aranżera i dyrygenta – Korneliusza Wiatra, który na postawie swoich książek przybliżył słuchaczom istotę harmoniki w muzyce rozrywkowej oraz zarysował historię jazzu. Codzienne wykłady były wstępem do zajęć praktycznych, podczas których uczestnicy warsztatów – pod okiem wykładowców- Korneliusza Wiatra, Wiesława Napieraja i znakomitego saksofonisty Jana Swatona - przygotowali big-bandowe aranżacje. Niezwykle istotnym elementem warsztatów były podstawy improwizacji. Każdy z muzyków mógł spróbować swoich sił w niezwykle trudnej sztuce jaka jest improwizacja.

Zwieńczeniem dwudniowych warsztatów była wspaniała prezentacja muzyczna, w sobotni wieczór, podczas uroczystego otwarcia Centrum Spotkań Muzyków Jazzowych.

Dodatkową atrakcją było spotkanie z mistrzem Stanisławem Sojką i możliwość wysłuchania koncertu w wykonaniu zespołu „SOYKA KWINTET+”

warsztaty1.jpeg warsztaty2.jpeg warsztaty3.jpeg

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas