Harmonogram zbiórki odpadów  komunalnych na rok 2019

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

100 lat Niepodległej

Rok 2018 to wielki Jubileusz dla nas Polaków. Każdy będzie starał się na miarę swoich możliwości świętować tą historyczną chwilę. W gminie Rudniki również postaramy się zaznaczyć swoimi działaniami ten wyjątkowy rok. Zaczniemy od opublikowania poniżej ciekawego artykułu napisanego przez Panią Beatę DROŚ – nauczyciela szkoły podstawowej w Cieciułowie, który to artykuł opowiada historię Kazimierza Stamirowskiego urodzonego w Cieciułowie, służącego pod dowództwem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W bieżącym roku zaplanowaliśmy ciąg pewnych działań i wydarzeń, którymi postaramy się Was wszystkich zainteresować. Na bieżąco będziemy naszych Internautów informować o najbliższych wydarzeniach realizowanych pod hasłem „NIEPODLEGŁA”.

Na chwilę obecną wiemy już, że w maju br. odbędzie się uroczyste odsłonięcie rzeźby drewnianej Józefa Piłsudskiego w Żytniowie, wykonanej podczas pleneru rzeźbiarskiego w ubiegłym roku. Kolejnym działaniem jest rajd rowerowy, zaplanowany na 6 maja br. oraz uroczyste obchody 11 listopada 2018 roku w Ośrodku Kultury w Rudnikach.

Informujemy również, że aktywna jest strona rządowa: https://niepodlegla.gov.pl informująca o ważnych wydarzeniach związanych z obchodami 100-lecia Niepodległości Polski.

PDFAdiutant Piłsudskiego urodzony w Cieciułowie.pdf

Artykuł "Kazimierz Stamirowski" w Wikipedii

 

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas