Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Rajd Rowerowy

W tym roku trzydziesto-kilometrowy rajd rowerowy zaplanowano na niedzielę tj. 9 maja 2010r. na godz. 14.00, który rozpoczęto zbiórką w parku w Rudnikach. Uczestnicy mieli możliwość przejazdu trasą rowerową, która prowadziła przez miejscowości: Rudniki- Łazy-Odcinek-Lachowske-Marki–Kałuże-Kluski-Grabowa-Polesie-Słowików-Młyny.

Każdy uczestnik dostał symboliczną naklejkę i odblask dla zachowania bezpiecznej jazdy rowerem. Udział wzięło ok.140 osób z gminy Rudniki, Radłów oraz Praszki. Rajd cieszy się coraz większym zainteresowaniem, biorą w nim udział osoby w każdym wieku, zaczynając od najmłodszego 6-letniego kończąc na 84-letnim uczestniku, a była nim pani Weronika Werner z Żytniowa.

Impreza jest wpisana w akcję ogólnopolską pod hasłem „Polska na rowery”. Trasa pełna jest uroczych zakątków, takich jak zielone, śródleśne stawy, czy pagórki, z których roztacza się widok na panoramę okolicznych miejscowości. Jednym z miejsc odpoczynku było urokliwe rancho „Mileniówka” wkomponowane w malowniczą roślinność w miejscowości Marki. Imprezę urozmaicały konkursy oraz niespodzianki, podczas rajdu m.in. nastąpiło porwanie bryczką wójtów Andrzeja Pyziaka, Włodzimierza Kierata oraz wicestarosty Stanisława Belki przez mieszkańca miejscowości Lachowskie p.Brodnego we współpracy z panią sołtys wsi Dalachów Izabelą Stasiak. Całość zakończyła się ogniskiem integracyjnym przy wspólnym biesiadowaniu nad zalewem młyńskim.

Zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłym roku w integracyjnym rajdzie rowerowym gmin Rudniki i Radłów, a tegorocznych uczestnikom serdecznie dziękujemy  za udział.

Rajd Rowerowy Rajd Rowerowy Rajd Rowerowy Rajd Rowerowy
Rajd Rowerowy Rajd Rowerowy Rajd Rowerowy Rajd Rowerowy

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas