Harmonogram zbiórki odpadów  komunalnych na rok 2019

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Czas na wakacje :)

 

Dobiegł końca rok szkolny 2017/2018. Nie był to łatwy rok - pierwszy rok wdrażanej reformy oświaty, która pociągnęła za sobą bardzo wiele zmian.  M.in. koniecznością stało się prowadzenie przez Was Drodzy Nauczyciele zajęć w kilku szkołach na terenie gminy, co niejednokrotnie wymagało poświęcenia i sprawiało znaczne trudności. Jesteśmy świadomi, że nie wszystkie placówki zostały wyposażone w niezbędne pomoce dydaktyczne,
a mimo to osiągnęliście sukcesy edukacyjne na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Przykładem może być 7 miejsce uczennicy z PSP Żytniów na Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Pożarniczej czy laureatki z języka polskiego na szczeblu województwa ze szkół w Żytniowie i Rudnikach.

Nadszedł upragniony przez wszystkich czas  odpoczynku i relaksu po całorocznej pracy i nauce.   Drodzy Uczniowie  za Wami czas wytężonej pracy, zdobywania wiedzy i nowych umiejętności, które zaowocują w dorosłym życiu. Ufam, że wytrwałość i rzetelność przyniosły oczekiwane rezultaty dając satysfakcję  z osiągnięć. Braliście udział w  wielu przedsięwzięciach edukacyjnych, rekreacyjno - sportowych, charytatywnych  na terenie naszej gminy. Dziękuję, że  wszyscy wzięliście udział w edukacyjnym projekcie dodatkowych zajęć realizowanych przez naszą gminę. Mieliście możliwość rozwijania dodatkowych umiejętności, a nauczyciele nowych kompetencji kluczowych.

W minionym roku udało nam się zrealizować również inwestycje, które będą służyły Wam w kolejnych latach edukacji m.in. kompleksowe odnowienie hali sportowej  w Rudnikach, budowa Orlika lekkoatletycznego w Rudnikach czy rozpoczęta przebudowa przedszkola dla najmłodszych dzieci.

Życzę wszystkim przyjemnego letniego relaksu, bezpiecznego i radosnego wypoczynku oraz pięknych i słonecznych wakacji. Wypoczywajcie i zbierajcie siły. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

 

wakacje.jpeg                                                                  /-/ Andrzej Pyziak

               Wójt Gminy Rudniki

 

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas