Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

XIX Spotkania Muzyków Jazzowych

JAZZ W RUDNIKACH

Tegoroczna 19–ta edycja Spotkań Muzyków Jazzowych odbyła się w nowej scenerii, w pięknej wyremontowanej sali Centrum Spotkań Muzyków Jazzowych w Rudnikach.

Na scenie, w części konkursowej, zaprezentowało się 8 zespołów i trzy solistki. Równorzędne dwie pierwsze nagrody otrzymały zespoły :
-„SAXESFULL” z Opola w składzie – Jan Swaton , Jacek Hornik, Jacek Rybitw, Henryk Wezner, Jan Wezner .
oraz „ONCE AGAIN” z Częstochowy w składzie – Paweł Smorąg, Michał Walczak, Tomasz Kiepura, Przemysław Smaczny.

Drugą nagrodę Komisja Artystyczna przyznała młodzieżowej grupie JAZZ COMBO reprezentującej Szkołę Muzyczną I stopnia w Leśnicy.
Pozostałe zespoły, a mianowicie : „All That Jazz” z Nysy, „Jazz Label” z Opola,”Los Bluesos Tabakos” z Częstochowy, „Ru-Ra” Rudniki-Radłów i „Old Traditional Jazz Band” z Wielunia uhonorowane zostały wyróżnieniami.

Doceniono również indywidualności muzyczne spotkania. Nagrody specjalne otrzymali: 17-letni trębacz Piotr Szlempo z Nysy oraz Witold Janiak – pianista z Łodzi. Do grona najmłodszych uczestników zaliczyć można również 18-letnią Dominikę Piotrowską z Praszki, która wyśpiewała III nagrodę w kategorii solistek. Solistkom z Łodzi Małgorzacie Hutek i Agacie Krwawnik Komisja przyznała I i II miejsce.

Po części konkursowej muzykę jazzową na bardzo wysokim poziomie zaprezentowały dwie grupy:
„WORLD STRINGS TRIO” w składzie: MACIEJ STRZELCZYK /skrzypce- a właściwie „pierwsze skrzypce polskiego jazzu”/, Krzysztof Woliński /gitara/ oraz rewelacyjny kontrabasista Paweł Puszczała
i „SOUNDS SMUGGLERS” w składzie Robert Czech – pianino, Jacek Mielcarek – saksofon, Sławek Tatera – gitara elektr., Piotr Fujcik – gitara bas., Przemysław Sokół – perkusja.

Wspaniała muzyka rozbrzmiewała w Centrum Spotkań Muzyków Jazzowych do późnych godzin nocnych. Sala wypełniona była po brzegi / 260 osób, w tym 70 wykonawców/. Tegoroczna impreza potwierdziła swój niepowtarzalny charakter Spotkania w Rudnikach są ewenementem w skali kraju. To jedyna jazzowa impreza organizowana w środowisku wiejskim, która ma już swoją 19-letnią historię i coraz wyższe notowania. Ma na celu promocję życia muzycznego gminy, powiatu i województwa oraz integrację muzyków województw południowej Polski .

Przedsięwzięciu patronowali: Marszałek Województwa Opolskiego, Starosta Powiatu Oleskiego, Wójt Gminy Rudniki. Tegoroczne Spotkania Muzyków Jazzowych współfinasowane było m.in. ze środków Województwa Opolskiego, Starostwa Powiatowego w Oleśnie i Gminy Rudniki

Dominika.jpeg

los bluesos.jpeg

once again.jpeg rura.jpeg
salajazz.jpeg saxesfull.jpeg sounds smugglers.jpeg sounds smugglers.jpeg
  Strzelczyk.jpeg vipy-jazz.jpeg  

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas