Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

18-te urodziny Spotkań Muzyków Jazzowych

Do udziału w jubileuszowym XVIII Spotkaniu Muzyków Jazzowych zgłosiło się 13 grup muzycznych. W sumie na scenie pojawiło się ponad 100 muzyków. Tegoroczna 18-ta edycja imprezy miała miejsce wyjątkowo w sali OSP w Dalachowie, ze względu na modernizację budynku Domu Kultury w Rudnikach, który od wiosny 2010 stanowił będzie Centrum Spotkań Muzyków Jazzowych w Rudnikach.

Imprezę tradycyjnie już zapoczątkowała prezentacja orkiestry młodzieżowej z Żytniowa. Po niej po mistrzowsku zaprezentował się big-band z Kluczborskiego Domu Kultury pod kierunkiem Rolanda Mocigemby/ I nagroda w kategorii big-bandów/ oraz „Ryglewski Band” z Praszki . Do północy trwały prezentacje kolejnych grup jazzowych z Częstochowy, Opola, Wielunia, Chrzanowa, Wrocławia, Kłobucka, Zawiercia.

Komisja artystyczna uhonorowała głównymi nagrodami grupy: OFTEN HIDE z Częstochowy/ z fantastycznym trębaczem Cyprianem Baszyńskim i pianistą Michałem Roratem/ oraz FUNKY BEEGOS z Chrzanowa .

Trzy równorzędne drugie nagrody otrzymały zespoły : POLIŻ JAZZ z Opola, KLINTET z Wrocławia i BRAIN CONNECT z Zawiercia. W kategorii jazzu tradycyjnego nagrodę otrzymała grupa OLD TRADITIONAL JAZZ BAND z Wielunia, która rozgrzała publiczność wspaniałym wykonaniem popularnych standardów jazzowych. Pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni. Jury z ogromną satysfakcją podkreśliło wysoki poziom artystyczny prezentacji muzycznych oraz niesłabnące zainteresowanie publiczności muzyką jazzową i bluesową.

Tegoroczne spotkanie potwierdziło swój niepowtarzalny charakter, przynosząc satysfakcję organizatorom, wykonawcom i publiczności. Gwiazdami wieczoru były zespoły: „KK Blues Band ” z Częstochowy oraz „ Tadeusz Pabisiak Trio” z Opola. Wspaniałe jam session trwało do późnych godzin nocnych.

Patronat nad spotkaniami objęli : Marszałek Województwa Opolskiego, Starosta Powiatu Oleskiego, Wójt Gminy Rudniki.

Organizatorzy XVIII Spotkania Muzyków Jazzowych składają serdeczne podziękowania OSP i Szkole Podstawowej w Dalachowie za pomoc w organizacji przedsięwzięcia oraz SPONSOROM , którzy udzielili wsparcia finansowego . Byli to :
- Młyn – Dalachów - Grażyna i Stefan Kurczakowscy
- „RUDMAR” –Rudniki- Wanda i Marian Łęgosz
- „STOLARSTWO” – Rudniki- Piotr Duda

Impreza współfinansowana ze środków Województwa Opolskiego, Starostwa Powiatowego w Oleśnie i budżetu Gminy Rudniki.

DSC02175.jpeg DSC02216.jpeg DSC02225.jpeg DSC02250.jpeg
DSC02257.jpeg DSC02274.jpeg DSC02308.jpeg DSC02351.jpeg

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas