Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

FOLK- FESTIWAL w Rudnikach

logo_strona.jpeg

Przez dwa dni w Rudnikach twórcy ludowi oraz zespoły folklorystyczne z naszego regionu i z Czech prezentowały swój dorobek artystyczny podczas festiwalu zorganizowanego przez Dom Kultury w Rudnikach.

W sobotę, 13 czerwca w sali widowiskowej Domu Kultury nasi goście poznawali tajniki wyrobu kwiatów z bibuły i papieru oraz serwetek koronkowych. Warsztaty prowadziły: Irena Tobis, Lidia Surlej, Janina Sosnowska i Danuta Golczyk.
Dokonano również uroczystego otwarcia Gminnej Izby Tradycji. W obecności zaproszonych gości oraz ofiarodawców prezentowanych w izbie eksponatów proboszcz parafii Rudniki ks. Krzysztof Błaszkiewicz poświęcił pięknie przygotowaną na tę okazję Izbę.
Sobotnie spotkanie zakończyła dyskoteka na boisku szkolnym.

Z kolei w niedzielę 14 czerwca impreza miała charakter plenerowy. Pogoda dopisała. W słoneczne popołudnie w biesiadny nastrój wprowadziła licznie zebranych widzów czeska orkiestra dęta „Vlkošacy” oraz „Mażoretki-seniorki”. Z kolei grupa dzieci z regionu Hana w Czechach zaprezenentowała przepiękne ludowe stroje hanackie. Wystąpiła również folklorystyczna śpiewacza grupa „Dolineczki” z zaprzyjażnionej gminy Soblahov w Słowacji oraz zespół ludowy z Dobrodzienia. Na koniec zaprezentowały się grupy śpiewacze z KGW Jaworzno , KGD Żytniów oraz zespół „Rudniczanie”. W międzyczasie skosztować można było specjałów kulinarnych z naszego regionu /Odcinek, Żytniów, Jaworzno, Rudniki/ oraz czeskiej kuchni regionalnej. Na stoiskach prezentowano przepiękne kwiaty z bibuły, serwetki koronkowe, wyroby z masy solnej oraz wosku pszczelego.
Imprezę zakończyła wspólna zabawa taneczna „Na ludową nutę”.

DSC00218.jpeg DSC00247.jpeg poswiecenie.jpeg zespol czeski.jpeg
Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas