Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

ZŁOTE RAMY

logo_strona.jpeg

21 marca w Domu Kultury w Rudnikach odbyła się uroczysta Gala Przedsiębiorczości wręczenia nagród ZŁOTA RAMA. Już po raz ósmy zostały wyróżnione firmy z terenu gminy Rudniki. Tym razem zwycięzcą w kategorii PROMOCJA zostało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe RUDMAR Wandy i Mariana Łęgoszów z Rudnik. Jest to firma rodzinna, prowadząca hurtownię napojów, piwa i win. Historia firmy sięga 1984 roku. Działalność rozpoczęła się od firmy MAAR, którą prowadził pan Marian Łegosz. W tej chwili firma zatrudnia 40 pracowników i posiada 25 samochodów do dystrybucji napojów. Działa na terenie województw: opolskiego, śląskiego, łódzkiego i dolnośląskiego. Zaopatruje hurtownie, sklepy indywidualne, sieci sklepów i punkty gastronomiczne. Ogromnym osiągnięciem firmy RUDMAR jest to, że są w chwili obecnej bezpośrednim partnerem do rozmów z największymi producentami i kompaniami piwowarskimi.

W kategorii DONATOR ZŁOTĄ RAMĘ otrzymał Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Adama Sasa z Żytniowa. Swoją działalność Pan Adam Sas rozpoczął w 1998 roku. Prowadzi sprzedaż hurtowa i detaliczną pasz i nawozów, posiada dwa własne składy i zaopatruje cztery w okolicy. Prowadzi sklep z artykułami do produkcji rolnej od A do Z. Wspiera działalność instytucji i organizacji społecznych działających w gminie.

Ponieważ tegoroczna ZŁOTA RAMA była jednocześnie podsumowaniem projektu Pt. „Aktywizacja gospodarcza gminy Rudniki i Mikroregionu Moštěnka” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa „Przekraczamy granice” nagrodę otrzymała również firma DOSTAL Drevohostice w kategorii PROMOCJA z partnerskiego regionu Mikroregion Moštěnka.

W tym roku Kapituła Konkursowa po raz pierwszy przyznała wyróżnienia ZŁOTEJ RAMY w kategorii SPOŁECZNIK. Wyróżnienia otrzymali Jarosław Marchewka i Henryk Pakuła, działacze LZS-ów; pierwszy - Rudniki, drugi - Bugaj. Obydwaj panowie poświęcają bardzo dużo swojego czasu, energii i serca na rozwój kultury fizycznej i promowanie zdrowego trybu życia wśród młodzieży. Właśnie dzięki takim ludziom dzieje się więcej w naszej gminie, mamy osiągnięcia w piłce nożnej, a dzięki temu budujemy dobry wizerunek gminy.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim zwycięzcom tegorocznej ZŁOTEJ RAMY.

DSCN7114.jpeg S73F7293.jpeg S73F7296.jpeg S73F7306.jpeg
S73F7315.jpeg S73F7325.jpeg S73F7329.jpeg S73F7331.jpeg

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas