Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Rudnickie EURO

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej zorganizowano po raz pierwszy w gminie Rudniki w dniach od 25-26lipca br. Przy słonecznej pogodzie, muzyce i grillu spotkały się drużyny z partnerskich miast z Czech, Słowacji, Niemiec, Holandii oraz zaprzyjaźnionej gminy Wierzbinek (Polska), a także trzy zespoły z gminy Rudniki. W sobotę wczesnym porankiem przed godz. 9.00 drużyny zostały rozlosowane do dwóch grup, w których rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”, 2 x 15min. Zwycięzcy grup A i B stanowili pary półfinałowe.

Rozpoczęła się ostra rywalizacja, sportowe współzawodnictwo było pełne emocji. Podczas zaciętej walki pomiędzy drużynami w sobotę wyniki rozgrywek wyglądały następująco:

GRUPA A

 

1. RUDNIKI – HOLANDIA
2. WIERZBINEK – NIEMCY
3. NIEMCY – HOLANDIA 
4. RUDNIKI – WIERZBINEK
5. NIEMCY - RUDNIKI
6. WIERZBINEK – HOLANDIA

3:2
3:0
3:2
2:0
0:3
3:0


GRUPA B

 
1. BUGAJ – CZECHY
2. RUDNIKI JUNIORZY – SŁOWACJA
3. CZECHY – SŁOWACJA
4. BUGAJ – RUDNIKI JUNIORZY
5. SŁOWACJA – BUGAJ
6. CZECHY - RUDNIKI JUNIORZY 
1:0
1:1
0:4
1:0
0:2
1:3

 

Następnego dnia na płycie boiska przy Gimnazjum Publicznym im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach o godz. 12.00 rozpoczęły się półfinały, które zakończyły się następującymi wynikami SŁOWACJA – RUDNIKI 4:5 oraz BUGAJ – WIERZBINEK 3:0 W walce o 3 miejsce spotkały się drużyny z Wierzbinka i Słowacji, które przeprowadziły niezwykle ciekawe widowisko. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Wierzbinka 2:0.

Finał RUDNICKIEGO EURO rozpoczął się ok. godz.17 przy popołudniowym blasku słońca, na zielonej murawie spotkały się dwie drużyny z gminy Rudniki. Mecz okazał się wspaniałym widowiskiem, pełnym emocji do ostatniej minuty meczu. Zakończył się wynikiem RUDNIKI-BUGAJ 2:1 Po wygranej gospodarzy na trybunach rozpoczęło się wielkie świętowanie. Następnie wszystkie zespoły otrzymały puchary, a wyróżnieni zawodnicy statuetki wręczone przez wójta gminy Rudniki Andrzeja Pyziaka.

Impreza promowała sportową aktywność wśród młodzieży z gmin partnerskich. Z ogromnym zadowoleniem mogliśmy oglądać walkę młodych piłkarzy prowadzoną zgodnie z zasadami fair play. To właśnie u nas w Rudnikach odbyły się mecze na miarę sportowych, europejskich standardów.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Grzegorza Zarębę oraz Waldemara Lewandowskiego. Najlepszym bramkarzem turnieju uznano Martina Mikloš ze Słowacji. Wyróżniony został kibic z Rudnik Andrzej Sobieraj, który uznany został za największego sympatyka Rudnickiego Euro. Swoją osobą wzbogacił widowisko podczas turnieju.

Sportowym zmaganiom towarzyszyły wesołe miasteczko oraz bufety gastronomiczne, gry i zabawy dla dzieci. Równolegle rozegrany został turniej piłki plażowej. Impreza zakończyła się dyskoteką dla młodzieży. Inicjatorem przedsięwzięcia był wójt gminy Rudniki Andrzej Pyziak, organizację wsparł GOKSiR w Rudnikach oraz LZS Rudniki, osobą zaangażowaną w organizację turnieju był również Jarosław Marchewka..

Imprezę wspierały firmy takie jak: P.P.H.U. WACŁAW, P.H.U. RUDMAR, P.P.H.U. DASTA, H.U.P.P. GŁADYSZ AGRO, BIZA KOLOR oraz firma ZŁOTEX. Zapraszamy na Rudnickie Euro już za 4 lata nie tylko sympatyków piłki nożnej, ale wszystkich mieszkańców naszej gminy.
Galeria:
 

DSC07286.jpeg DSC07182.jpeg DSC06904.jpeg DSC06637.jpeg
DSC06571.jpeg DSC06534.jpeg DSC06474.jpeg DSC06399.jpeg

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas