Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

RÓŻE POWIATU 2018

Róże Powiatu 2018

 

We wtorek 8 stycznia odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień starosty oleskiego. „Róże Powiatu” to nagrody starosty za osiągnięcia w dziedzinie sportu, twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz wolontariatu.

 

Podczas uroczystej gali starosta oleski nagrodził najwybitniejszych mieszkańców.

Jesteśmy dumni, że wśród nagrodzonych znaleźli  się również mieszkańcy naszej gminy.

 

Jednym z laureatów „Róży Powiatu 2018„ została Katarzyna Pawlaczyk.

 

Katarzyna Pawlaczyk jest nauczycielką WF-u w szkole w Rudnikach, a także gminnym koordynatorem sportu. Katarzyna Pawlaczyk – absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, kierunku wychowanie fizyczne ze specjalnością menadżer sportu i rekreacji. Nauczycielka w Publicznej Szkole Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach. Animatorka sportu w Kompleksie Boisk Sportowych „Moje Boisko Orlik”, a także Gminny Koordynator Sportu. Tylko w 2018 roku współorganizowała 24 wydarzenia sportowo-rekreacyjne w gminie Rudniki. Swoją pasją i zaangażowaniem dzieli się z młodymi sportowcami różnych dyscyplin na lekcjach wychowania fizycznego, skutecznie motywując ich do aktywnego spędzania czasu wolnego. Prekursorka i popularyzatorka innowacyjnej dyscypliny sportu rakietowego Speed-ball. Zorganizowała w Rudnikach, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego, II Speed-ball Night Cup oraz III Opolskie Eliminacje do Mistrzostw Polski Speed -ball. Po trzech latach treningów drużyna Speed-ball z Rudnik jest najlepszą spośród 28 drużyn w Polsce. Z zeszłorocznych Mistrzostwa Polski w Krakowie rudniczanie przywieźli 18 medali, w tym 7 tytułów Mistrza Polski. Trzech z nich – Katarzyna Pawlaczyk, Jan Włóka i Magdalena Matusiak – wchodzi w skład reprezentacji naszego kraju, brali udział w Mistrzostwach Świata w Kuwejcie. Pani Katarzyna jako trenerka tenisa stołowego prowadzi, z licznymi sukcesami, treningi w Uczniowskim Klubie Sportowym w Dalachowie. Jest też samodzielnie wielokrotną mistrzynią województwa opolskiego w tenisie stołowym. Dzięki promocji jej działań w mediach gmina Rudniki i powiat oleski stały się rozpoznawalne na mapie sportowej naszego kraju.

 

Podczas gali marszałek Andrzej Buła wręczył również odznaki „Za Zasługi dla Województwa Opolskiego”. Odznaczony został m.in.  Robert Ferenc – prezes OSP Cieciułów. Jest współtwórcą utworzenia strażackiej izby pamięci, powstałej w 2010 roku oraz Kroniki OSP prowadzonej od 2010 r., która została wyróżniona w kraju w 2018 roku w XXV Ogólnopolskim Konkursie Kronik Straży Pożarnych zajęła najwyższą „lokatę” – Kronika Wzorowa. Aktywnie realizuje wiele inicjatyw wspólnie z druhami strażakami OSP Cieciułów. Dba o poprawę warunków lokalowych w strażnicy i terenów do niej przylegających. Zagospodarowanie placu przy Ośrodku Tradycji Strażackiej wraz ze stawem to m.in. Jego zasługa. Jest organizatorem wielu imprez integrujących środowisko lokalne.

 

GRATULUJEMY SERDECZNIE !

Róże Powiatu Oleskiego 2018.jpeg Róże Powiatu Oleskiego 2018 (1).jpeg

 

zdjęcia udostępnione ze strony: http://powiatoleski.pl/2807/uroczyste-wreczenie-roz-powiatu-2018.html

 

 

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas