Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Dożynki Gminne w Wierzbniku

W sierpniu br. delegacja z naszej gminy uczestniczyła w dożynkach w partnerskiej gminie Wierzbinek. Z ta gminą utrzymujemy kontakty partnerskie od 2000 roku, kiedy to stanęliśmy w szranki w konkursie organizowanym przez TVP1 „Nasz Człowiek na Urzędzie”.

Pierwszego dnia wizyty mieliśmy okazję zwiedzić gminę Wierzbinek. Sam gospodarz-wójt Paweł Szczepankiewicz pojechała z nami na wycieczkę po gminie. Trzeba przyznać, że wójt ma się czym pochwalić. Jest w gminie m.in. bardzo ładna i nowoczesna hala sportowa oraz boisko o sztucznej nawierzchni wykonane w ramach ORLIKA 2012.

W niedzielne popołudnie rozpoczęły się dożynki gminne uroczystą mszą polową, pod koniec której każdy uczestnik poczęstowany został kawałkiem chleba dożynkowego. Tradycyjnie po mszy korowodem z wieńcami, pocztami sztandarowymi OSP oraz orkiestrą dętą powędrowaliśmy do parku przy urzędzie gminy, gdzie miały miejsce pozostałe wydarzenia. Część oficjalna odbywała się na przepięknie przystrojonej scenie. Obok wielu innych atrakcji na uwagę zasługuje występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wierzbinka, konkurs „Powiatowy Rolnik Roku” oraz kiermasz dożynkowy, na którym można było kupić wyroby wiklinowe, rękodzieło ludowe i skosztować tradycyjnego chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Tegoroczne przedsięwzięcie w Wierzbniku było tym bardziej znaczące, że były to dożynki powiatowo-gminne.

Wizyta w Wierzbniku, spotkania z radnymi i przedstawicielami urzędu gminy były dobrą okazją do rozmów o naszych gminach, o perspektywach na przyszłość i o powspominaniu jak się to zaczęło.

Bardzo dziękujemy Panu Wójtowi za zaproszenie nas do Gminy Wierzbinek. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie delegacja naszych partnerów będzie miała okazję zobaczyć gminę Rudniki.

DSC08085.jpeg DSC08097.jpeg DSC08010.jpeg DSC07989.jpeg

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas