Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Uroczystość nadania Gimnazjum Publicznemu w Rudnikach imienia Andrzeja Wajdy

Gimnazjum Publiczne w Rudnikach jako pierwsza szkoła w Polsce otrzymała patronat znakomitej postaci jaką jest Andrzej Wajda. Dzień 10 listopad 2009 r. stał się jednym z najważniejszych wydarzeń gminy Rudniki na przestrzeni lat. Było to święto wszystkich mieszkańców gminy, w tym oczywiście aktualnych uczniów oraz pracowników rudnickiej szkoły, a także wszystkich, którzy w niej uczyli się i pracowali.

Mistrz został powitany owacjami na stojąco. Twórca "Człowieka z żelaza" chętnie fotografował się z uczniami, nauczycielami i samorządowcami. Zdobywca Oscara ujął wszystkich skromnością i otwartością.

Gimnazjum w Rudnikach ogłosiło przed przyjazdem Andrzeja Wajdy konkursy, m.in. na portfolio patrona i na recenzje z jego filmów. Wajda wręczył laureatom nagrody. Gimnazjaliści z Rudnik przygotowali dla reżysera zachwycający program artystyczny. Odegrali wybrane sceny z czterech jego filmów: "Zemsty", "Korczaka"
"Panny Nikt", "Pana Tadeusza".

W części oficjalnej głos zabrali: Dyrektor Gimnazjum Dariusz Niedrygoś, Wójt Gm. Rudniki Andrzej Pyziak, Przewodniczący Rady Gm. Rudniki Edward Gładysz, Wicestarosta Oleski Stanisław Belka oraz Opolski Wicekurator Oświaty Rafał Rippel. Jesteśmy przekonani, że poprzez osiągnięcia w nauce uczniowie i nauczyciele godnie będą reprezentować swoją szkołę, zarówno w województwie jak i kraju. Niech patron placówki Andrzej Wajda, będzie wielkim autorytetem i stanie się wzorem do naśladowania wytrwałej pracy na rzecz szkoły.

602.jpeg 645.jpeg 661.jpeg 670.jpeg
693.jpeg 733.jpeg 810.jpeg 820.jpeg
862.jpeg 871.jpeg 883.jpeg  

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas