Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Z wizytą w gminie partnerskiej Soblahov

W ubiegły weekend, na zaproszenie Starosty Mariana Hudec, do słowackiej Gminy Soblahov udała się reprezentacja naszej Gminy Rudniki.
Partnerstwo naszych gmin trwa nieprzerwanie od listopada 2004r.
Nasza wizyta była okazją do realizacji założeń umowy o współpracy, a w szczególności do wymiany doświadczeń w zakresie działania samorządu, szkół oraz innych organizacji.

Sierpień jest miesiącem, kiedy w Soblahov odbywa się święto lata, a wszyscy uczestniczą w zabawie, której towarzyszy oprawa artystyczna. Dzięki temu mogliśmy poznać ich kulturę, a w szczególności zamiłowanie do tradycji.
Odwiedziliśmy także Księdza Proboszcza na parafii oraz druhów strażaków, którzy aktualnie przygotowują się do obchodów swojego święta. Warto podkreślić, że współpraca strażaków z Soblahov i  Rudnik układa się bardzo dobrze.
Podczas tych obchodów miało także miejsce oficjalne otwarcie boiska wielofunkcyjnego, na którym można było sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie.

Spotkanie z naszym partnerem ze Słowacji było okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy, a co ważniejsze: do snucia planów na przyszłość. Chcemy rozwijać nasze wspólne działania w różnych dziedzinach życia społecznego i kulturalnego.
Dzięki tej wizycie poznaliśmy lepiej naszych sąsiadów oraz zdobyliśmy wiedzę, która z pewnością zainspiruje nas do inicjowania kolejnych ciekawych przedsięwzięć w zakresie naszej współpracy.
Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez Pana Starostę i jego załogę, dlatego również za pośrednictwem naszej strony składamy podziękowania za wszelką życzliwość okazaną podczas tej wizyty.

Na pewno, w nadarzających się okolicznościach, w najbliższym czasie zaprosimy delegację z Soblahov do naszej gminy.

Poniżej krótki reportaż z wizyty.

 

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas