Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Nowa Publiczna Szkoła Podstawowa w Żytniowie

Od kilkunastu lat poprawiamy bazę oświatową w gminie. W ostatnim czasie zakończyliśmy termomodernizację szkoły w Jaworznie, remont klas i korytarzy w gimnazjum w Rudnikach oraz przebudowę Szkoły Podstawowej w Żytniowie.

I z tej szkoły teraz też możemy być dumni. Po kłopotach z nierzetelnym wykonawcą z Kielc, z którym została rozwiązana umowa w sierpniu ubiegłego roku, a potem wyłonieniu w drodze negocjacji nowego wykonawcy tj. Firmy MODERN-BUD ze Starokrzepic Marcina i Edwarda Strugała, udało się doprowadzić do KOŃCA zadanie polegające na termomodernizacji i przebudowie szkoły podstawowej w Żytniowie.  

Efekt jest wspaniały! Szkoła wygląda doskonale zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Nowowyremontowane sale lekcyjne, sanitariaty, sala gimnastyczna, korytarze i wszystkie nawet najmniejsze zakamarki budynku, w tym nowopowstałe duże pomieszczenie na piętrze zachęcają jeszcze bardziej do nauki i rozwijania zainteresowań. Zaadaptowane poddasze na oddział przedszkolny jest tak kolorowe i jasne, że najmłodsi czują się tam wspaniale.

17 lutego 2012 r. o godz. 12.00 rozpoczęła się uroczystość oddania budynku. Najpierw część oficjalna, potem występy dzieci, mnóstwo podziękowań i na zakończenie uroczyste zamurowanie w ścianie frontowej, tuż pod mosiężną tablicą patrona szkoły, metalowej tuby „Pamiątki dla potomnych”, w której znalazły się „ślady dnia dzisiejszego” w postaci m.in.: aktu erekcyjnego, gazety, monet, zdjęć oraz pendrive’a. Mamy nadzieję, że te materiały po wielu latach zostaną odkryte i będą stanowiły pamiątkę dla kolejnych pokoleń.

Teraz tylko od nauczycieli, rodziców i dzieci zależeć będzie, jak potoczy się życie w szkole. Kadra jest młoda i przedsiębiorcza. Powodzenia!

  DSC01674-1.jpeg     DSC01596.jpeg   DSC01613.jpeg   DSC01670.jpeg

DSC01679.jpeg

 

 

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas