logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

VII Międzynarodowe Zawody Drwali Bobrowa 2006

opolszczyzna-herb.jpegVII Międzynarodowe Zawody Drwali są współfinansowane ze środków Kontraktu Wojewódzkiego dla Województwa Opolskiego na lata 2006/2007

logo Euroregion Pradziad.jpegVII Międzynarodowe Zawody Drwali są współfinansowane - ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg III A Czechy-Polska logo-interreg.jpeg200px-European_flag.jpeg

W dniach 1-2 lipca 2006 roku na Bobrowie odbyły się juz po raz siódmy Międzynarodowe Zawody Drwali. Wzorem lat ubiegłych zawody odbywały się przez 2 dni w następującycch konkurencjach:

  • obalanie
  • przygotowanie pilarki do pracy
  • złożona przeżynka kłód
  • dokładność przeżynki
  • okrzesywanie

Pierwsza z konurencji odbyła się na zrębie w lesie, pozostałe na boisku w Bobrowie.

Pierwsze miejsce w zawodach zajął Jacek Stochniałek z Bobrowy tym samym broniąc tytuł najlepszego drwala z przed roku. Drugie miejsce zajął Dietrich Harder z Niemiec - wielokrotny triumfator zawodów. Trzecie miejsce zajał Roman Szala. Pełna lista wyników znajduje się poniżej.

PDFWyniki zawodów drwali

W międzyczasie odbywały się również konkurencje sprawnościowe dla drwali i dla widzów z nagrodami oraz odbył się pokaz kunsztu drwale. Za pomocą piły spalinowej rzeźbili w drewnie. Powstały m.in.: but, domek, studnia, głowa.

Ponadto na scenie i na boisku odbywały się występu zespołów tanecznych oraz zespołów ludowych. Każdy dzień imprezy kończył się występem gwiazdy wieczoru - Bayer Full i Sumpthuastic - który kończył się zabawą do białego rana.

 Sponsorzy zawodów:

 

logo dolmar.jpeg


BS Zawadzkie

OLEO MAC

RUDMAR
Rudniki

 

ZUL Knieja
Bobrowa