logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Tereny rekreacyjne

  
 

    Nasza Gmina znajduje się w Otulinie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Blisko stąd do jurajskich zamków, do wspaniałego rezerwatu Węże, do podoleskich lasów. Dlatego Gmina Rudniki stanowi doskonałą bazę wypadową dla grzybiarzy, wędkarzy (m.in. Warta) i amatorów turystyki rowerowej. Została wytyczona i oznakowana  biegnąca głównie traktami polnymi i leśnymi, przez dziewięć miejscowości. Atutem gminy jest czyste środowisko naturalne.
 

 

   
 


 

    Zbiornik w Młynach o powierzchni lustra 5 ha powstał w czerwcu 1999 roku. Stan wody na tamie piętrzącej wynosi 4,2 metra, a średnia głębokość waha się w granicach 2,5 metra. Zbironik w Młynach jest jedynym takim miejscem w gminie i okolicy. Może wabić turystów i spragnionych kąpieli o czym świadczy fakt, że latem ciągną tutaj tłumy, a kąpiących można spotkać tu nawet we wrześniu.
 

 


 

   
 


 

    Poszukujący ciszy i spokoju na pewno znajdą je w gospodarstwach agroturystycznych. Można tam  spokojnie spędzać czas w bliskości z naturą lub też jeździć konno. Dużą atrakcją naszej okolicy są zabytki. Piękne drewniane kościoły czy też Zespół Dworski z 1830 roku zrobią wrażenie nie tylko na koneserach sztuki. 

Zobacz także: