Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Ranking Samorządów 2006

   20 lipca "Rzeczpospolita" opublikowała ranking gmin ocenianych przez niezależną kapitułę. Przewiodniczył jej były premier Jerzy Buzek.
   Przeprowadzony ranking ma na celu wskazanie najlepiej zarządzanych miast i gmin w Polsce. Ocena samorządów odbywała się dwuetapowo. Pierwszy zakładał wyselekcjonowanie tych, które najlepiej gospodarowały środkami finansowymi i najlepiej inwestowały w latach 2002-2005, a więc najbardziej dbały o rozwój standardu życia swoich mieszkańców. Dodawano również punkty za pozyskiwanie funduszy z UE, ale także za współpracę z lokalnymi organizacjami samorządowymi. Poza tym znaczenie miały również inwestuje w ochronę środowiska i transport.
Drugi etap polegał natomiast na wypełnieniu ankiety.

    W tym roku wśród gmin wiejskich bardzo dobry wynik uzyskały te z Małopolski i Podkarpacia (podobnie jak w zeszłym roku), ale dołączyły do nich również gminy z Wielkopolski, Łódzkiego i Opolskiego. Gminy miejskie i miejsko-wiejskie są teraz najlepsze w pasie środkowym: Lubuskie, Mazowieckie, Lubelskie.

    W rankingu zwyciężył: w kategorii miast na prawach powiatu Rybnik, w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich Międzyrzecz (Lubuskie), a w kategorii gmin wiejskich Andrespol (Łódzkie).

Gmina Rudniki wśród gmin wiejskich zajęła 21 miejsce. Najwięcej punktów nasza gmina otrzymała za tempo wzrostu wydatków majątkowych, pozyskane środki unijne w przeliczeniu na jednego mieszkańca, wysokość zadłużenia, tempo wzrostu dochodów własnych, liczbę podmiotów gospodarczych.
Jest to dla nas bardzo duże wyróżnienie. Jesteśmy dumni , że znaleźliśmy się w tak doborowym towarzystwie.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym.
dyplom skan.jpeg
Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas