Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Wiosenny rajd rowerowy

Integracyjny Rajd Rowerowy to impreza skierowana do miłośników aktywnego wypoczynku, turystyki rowerowej pragnących poznać piękno i walory krajobrazowe naszych okolic. Biorą w nim udział mieszkańcy trzech sąsiadujących gmin Rudniki, Radłów, Praszka.

13 maja, w niedzielne popołudnie, nie zważając na niską temperaturę , na trasę rajdu wyruszyło ponad 160 osób w wieku od 8 do 80 lat. Tym razem trasa wiodła po terenie gminy Rudniki: z Żytniowa przez Hajdamaki, Pieńki , Bobrowę, Cieciułów, Jaworzno, Mostki, Polesie, Słowików nad zalew w Młynach , gdzie miało miejsce zakończenie imprezy. Na starcie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki. Komandorem i pilotem rajdu był wójt Gminy Andrzej Pyziak, który prowadził rowerzystów przez malownicze zakątki naszej gminy.

Na trasie organizatorzy przygotowali kilka niespodzianek. W Bobrowie powitał wszystkich bóbr „zawalidroga”, który nakazał rowerzystom zaśpiewać hymn rajdu „Koko koko rajd jest spoko, bóbr ma na nas wszystkich oko, szybko na rower wsiadajmy i gminę zwiedzajmy!” . Po odśpiewaniu i uprzątnięciu drewna tarasującego drogę , wszyscy ruszyli w kierunku Cieciułowa. Tu kolejny krótki odpoczynek i kolejne atrakcje. Dla dzieci zabawa plenerowa „Poszukiwanie skarbu” oraz dla reprezentacji Rudnik i Radłowa – konkurs „pompowanie baloników”. Wszyscy posilili się domowymi ciasteczkami od „ekologicznej Cyganki”, pysznymi słodkimi bułeczkami i rogalikami z piekarni GS w Rudnikach, rozgrzali ciepłą kawą i herbatą i wyruszyli w dalszą drogę. Tradycyjnie zakończenie rajdu miało miejsce nad zalewem w Młynach. Na zmęczonych rowerzystów czekało ognisko, pieczone kiełbaski, chleb z pysznym smalcem i kiszone ogórki. W czasie posiłku organizatorzy przeprowadzili loterię, w której ponad 40 uczestników rajdu wygrało akcesoria do rowerów , słodycze i artykuły promocyjne gminy Rudniki. Wypoczęci i posileni rajdowicze bawili się wspaniale biorąc udział w kolejnych konkurencjach przygotowanych przez organizatorów. A zabawy było co niemiara. Slalom rowerowy, wyścigi „czwórek” na nartach, grupowe wbijanie gwoździ … Były upadki, radość zwycięstwa i nagrody.

Imprezę zakończyło wspólne biesiadne śpiewanie i tańce przy ognisku. Tegoroczna impreza była wyjątkowo udana . Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do sprawnej organizacji przedsięwzięcia. Dziękujemy również uczestnikom, którzy nie zawiedli i tak licznie stawili się na starcie mimo niesprzyjającej pogody. Najważniejsza jest pogoda ducha, a tej nie brakowało. Zapraszamy na kolejny Jesienny Rajd Integracyjny we wrześniu, tym razem po gminie Radłów.

IMG_5778.jpeg IMG_5781.jpeg IMG_5787.jpeg

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas