Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Galeria w Soblahov

23 marca 2012 r. to ważny dzień dla naszych słowackich partnerów z Soblahov, gdzie miało miejsce uroczyste otwarcie „Galerii na poddaszu”. Nowo wyremontowane poddasze nad strażnicą OSP stało się pięknym miejscem do zaprezentowania dorobku malarskiego, fotograficznego oraz innych form lokalnego ruchu artystycznego.

Najpierw uroczystości otwarcia rozpoczęły się na placu przed galerią. Przedstawiciele tamtejszego samorządu na czele z panią Starostką Evą Dudakową wystąpili z oficjalnymi przemowami. Całość oprawiona była występami zespołu muzycznego. Słowaccy gospodarze oprócz delegacji z Rudnik gościli również swoich czeskich partnerów z Moraw, z którymi to wspólnie wykonali projekt adaptacji poddasza na galerię. Na zakończenie wystąpił m.in. zespół folklorystyczny „Dolinečka”, a punktem kulminacyjnym imprezy było poświęcenie galerii oraz zwiedzanie wernisażu jednego z najbardziej znanych fotografów słowackich Stefana Kačenu.

Podczas uroczystości otwarcia Wójt Andrzej Pyziak zaproponował współpracę i możliwość zorganizowania wernisażu naszego rodzimego artysty malarza Zenona Windaka, właśnie w nowych murach soblachowskiej galerii. Być może współpraca rozwinie się w najbliższym czasie między naszymi galeriami, zwłaszcza że ulotki i inne materiały promocyjne galerii „W polu” ze Słowikowa zostały rozdane w „Galerii na poddaszu” oraz trafiły do ich czeskich partnerów z Moraw.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w uroczystości otwarcia galerii w Soblahov. Jednocześnie dziękujemy za zaproszenie i wspaniałe przyjęcie naszej delegacji i życzymy partnerom wielu jeszcze ciekawych inicjatyw.

DSC09467.jpeg DSC09493.jpeg DSC09507.jpeg

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas