Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Smaki regionu

Podczas VII Festiwalu Folklorystycznego w Muzeum Wsi Opolskiej w niedzielę 5 sierpnia, odbył się finał wojewódzki XII regionalnej edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”.

Komisja konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele opolskiego Urzędu Marszałkowskiego, Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Muzeum Wsi Opolskiej oraz Polskiej Izby produktu Regionalnego i Lokalnego przyznała 8 wyróżnień i 11 głównych nagród dla finalistów w kategorii lokalny i regionalny produkt żywnościowy . Do udziału w konkursie w skali województwa zgłoszono 42 produkty.

Wśród nagrodzonych znalazły się specjały z gminy Rudniki, a mianowicie :
ser biały sołtyski Małgorzaty Gawłowskiej z Odcinka, miód rudnicki akacjowy Natalii i Andrzeja Krzaków oraz nalewka „pigwowcówka z Faustianki” Dariusza Brysia.

Wyróżnienie otrzymała Marianna Rzepka z Odcinka za śliwki w zalewie octowej.
Ideą konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo- Smaki Regionów” jest poznanie i udokumentowanie regionalnych produktów żywnościowych, osadzonych głęboko w polskiej tradycji i od lat wytwarzanych tymi samymi metodami  i według tych samych receptur.

Z myślą o zachowaniu dziedzictwa kulinarnego naszej gminy Dom Kultury w Rudnikach od wielu już lat zachęca mieszkańców do udziału w konkursie. Możemy pochwalić się już całkiem pokaźną listą tradycyjnych produktów i potraw regionalnych. Jest to wielkie bogactwo smakowe regionu potwierdzone wieloma nagrodami.

nagrodzony miód- Krzak A.jpeg ser i śliwki z Odcinka.jpeg uczestnicy1.jpeg

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas