Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

XXI SPOTKANIA MUZYKÓW JAZZOWYCH W RUDNIKACH

logo.jpeg

   „Inwestujemy w twoją przyszłość”

    Impreza  jest  realizowana  w ramach projektu „Opolskie kwitnące muzycznie” współfinansowanego  przez Unię Europejską  ze środków  Europejskiego Funduszu  Rozwoju Regionalnego  oraz budżetu  województwa opolskiego w ramach    Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013.

 

   Rudnickie spotkania jazzowe nieprzerwanie cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród wykonawców jak i  odbiorców. W sobotę, 8 grudnia  miłośnicy jazzu  mieli okazję spędzić wspaniały wieczór z muzyką we wspaniałym wykonaniu.Tegoroczną 21  edycje imprezy uświetnił  koncert  KRYSTYNY  PROŃKO, której towarzyszyli muzycy: Przemek Raminiak/ instrumenty klawiszowe/ i Adam Wendt / saksofony/. Gorące brawa  i owacja na stojąco były wyrazem uznania publiczności dla  talentu i umiejętności wokalnych  artystki  i zespołu.

            W części konkursowej zaprezentowały się 4 grupy muzyczne oraz 5 solistek. Komisja artystyczna w składzie: Edward Wcisło, Włodzimierz Długosz,  Ryszard Strojec  i Piotr Furtas  przyznała nagrodę główną zespołowi  WITOLD  JANIAK TRIO  z Łodzi, natomiast w kategorii solistek  pierwszą nagrodę wyśpiewała 12 –letnia  KINGA KONEFAŁ  z Dziecięcego Zespołu Artystycznego „Wielokropek” z Wołczyna. Muzycy otrzymali także nagrodę specjalną Opolskiego Towarzystwa Jazzowego, którą wręczył prezes Tadeusz Pabisiak. Pierwsze miejsca nie były zaskoczeniem. Zarówno zespół, jak i solistka zachwycili nie tylko  jurorów, ale i publiczność.

Pozostali wykonawcy uhonorowani zostali wyróżnieniami.  Byli to:

- zespół WISE TRIO z Praszki, Zespół TRACK ONE z Nysy, orkiestra młodzieżowa RU-RA, Kinga Gruszka z Nysy oraz  Emilia Artymicz, Dagmara Jewtuch, Aleksandra Ryszka -solistki z Dziecięcego Zespołu Artystycznego „Wielokropek” z Wołczyna.

            Po zakończeniu prezentacji konkursowych, muzyczny wieczór uświetnił kolejny koncert, tym razem  w wykonaniu zespołu Old Traditional Jazz Band z Wielunia. Ze sceny popłynął jazz tradycyjny. Spotkanie zakończyło się radosnym jam session, do którego włączył się również  Edward Wcisło – inicjator Spotkań Muzyków Jazzowych w Rudnikach. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawowali  Marszałek Województwa Opolskiego, Starosta Powiatu Oleskiego oraz Wójt Gminy Rudniki. Impreza współfinansowana była ze środków Europejskiego Funduszu  Rozwoju Regionalnego  oraz budżetu  województwa opolskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków Gminy Rudniki i Starostwa Powiatowego w Oleśnie.Organizatorzy dziękują również za wsparcie finansowe Bankowi Spółdzielczemu w Zawadzkiem i za pomoc rzeczową panu Grzegorzowi Tyrale właścicielowi piekarni w Krzepicach.

3J9A6766.jpeg    3J9A6598.jpeg     3J9A6636.jpeg    3J9A6799.jpeg  

 

3J9A6672.jpeg    3J9A6603.jpeg     3J9A6812.jpeg    3J9A6827.jpeg

 

3J9A6783.jpeg    3J9A6709.jpeg    3J9A6668.jpeg    3J9A6515.jpeg  

 

  3J9A6270.jpeg    3J9A6240.jpeg    3J9A6277.jpeg

 

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas