Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Kolędy łączą pokolenia

          W niedzielne popołudnie święta  Trzech Króli w sali widowiskowej Domu Kultury w Rudnikach , wypełnionej przez widzów do granic możliwości, przez kilka godzin rozbrzmiewały piękne polskie kolędy i pastorałki. Na scenie zaprezentowało się ponad 100 wykonawców, zarówno zespoły , jak i soliści, w  wieku od „przedszkola do seniora”.  Pomimo zimy za oknem atmosfera na sali była bardzo ciepła.

Przegląd rozpoczął  udany występ chóru działającego od niespełna dwóch miesięcy  przy Domu Kultury w Rudnikach, pod kierownictwem Krzysztofa Odoja. Z kolei bardzo liczna grupa rudnickich przedszkolaków zaprezentowała na scenie radosne , spontaniczne wykonanie kolęd i piosenek świątecznych. Oklaskom nie było końca. W pierwszej części przeglądu wystąpiły  również:  Ola Materak i Agata Kościelna z PSP w Dalachowie  filia Rudniki, Amelia Pawelczyk, Julia Jurczyk,  Katarzyna Wilk, Monika Błach  i grupa wokalna klas I-III z PSP w Dalachowie, Marcelina Żyta z PSP w Żytniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego w Żytniowie.

W drugiej części imprezy   zespół „Wielokropek” z Wołczyna w składzie: Aleksandra Ryszka, Emilia Artymicz, Dagmara Jewtuch i Kinga Konefał,  zauroczył publiczność świetnym, profesjonalnym  wykonaniem kolęd. Pięknie śpiewały również solistki : Paulina Grajek z Gimnazjum Publicznego w Pątnowie, Martyna Habza  ze Szkoły Podstawowej w Skomlinie, Ewa Bogatko z Gimnazjum Publicznego w Rudnikach oraz  Paweł Ryng, Weronika Dzierżak i Wioletta Augustyniak ze Szkoły Podstawowej w Jaworznie. Gromkimi oklaskami publiczność nagrodziła prezentacje w  wykonaniu  zespołu folklorystycznego  z Popowic oraz chóru z Byczyny. Przegląd tradycyjnie już zakończył występ zespołu „Rudniczanie” .

Wszyscy wykonawcy uhonorowani zostali pamiątkowymi statuetkami i dyplomami które wręczyli :  Andrzej Pyziak – Wójt Gminy, ksiądz Krzysztof Błaszkiewicz patronujący przedsięwzięciu od  12 lat oraz  Janina Pawlaczyk – dyrektor Domu Kultury.

Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Rudnikach.

DSC_3122.jpeg DSC_3022.jpeg DSC_3154.jpeg DSC_3058.jpeg DSC_3117.jpeg

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas