Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Biesiada Wielkanocna

Wielkanoc już puka do naszych drzwi. Podczas świąt centralnym punktem niemal
w każdym domu będzie świąteczny stół, przy którym  członkowie rodziny zjedzą wspólnie wielkanocne śniadanie.

            W przeddzień kalendarzowej wiosny, pomimo śniegu za oknem, na sali widowiskowej  Domu Kultury zapachniało wiosną i świętami. Było pięknie, smacznie i kolorowo. Tradycja mieszała się z nowoczesnością . Z każdym rokiem nasze panie są coraz bardziej pomysłowe i zaskakują smakiem i urodą przygotowywanych potraw. Na stołach królowały jednak tradycyjne baby, serniki, mazurki, jaja , pasztety , żurek. Dopełnieniem były koszyczki ze święconką i wiosenne dekoracje stołu. Po raz pierwszy  piękną współczesną dekorację stołu przygotowali uczniowie Gimnazjum Publicznego w Rudnikach . Pojawiły się również przysmaki rodem z Grecji przygotowane przez Ilonę Walacik , która w tym kraju mieszkała przez wiele lat , a teraz wraz z mężem – Dimitriosem Pulis – prowadzi gospodarstwo agroturystyczne w Wytoce.

Dom Kultury w Rudnikach tradycyjnie od wielu  lat organizuje  biesiadę wielkanocną przede wszystkim po to, by kultywować „nasze kulinarne dziedzictwo”, a przy okazji dowiedzieć się co króluje na stołach w naszej gminie. Impreza cieszy się ogromnym powodzeniem ,o czym świadczy ilość uczestniczących sołectw. W tym roku  przy wspólnym stole zasiadły przedstawicielki 14 sołectw.

W skład komisji oceniającej weszli:  wójt  Andrzej Pyziak, Bogusława Kaczmarek – radna  oraz Halina Kanicka  reprezentująca OODR w Łosiowie.  Ponieważ  wszystkie wsie miały przepięknie nakryte stoły i bogactwo pysznych potraw , komisja postanowiła przyznać równorzędne nagrody. Organizatorzy obdarowali również  wszystkich uczestników wielkanocnymi upominkami.

                        Imprezie towarzyszyła wystawa pisanek oraz kiermasz  palem i pięknie zdobionych jaj wielkanocnych. Patronat medialny sprawowały Radio Ziemi Wieluńskiej  i Kulisy Powiatu. Organizatorem imprezy był GOKSiR w Rudnikach.

wielkanoc13.jpeg   wielkanoc1.jpeg   swinki.jpeg   gimnazjum1.jpeg   biesiada5.jpeg   biesiada3.jpeg

 

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas