Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Europejski Kongres Odnowy Wsi w Kamieniu Śląskim

Europejski Kongres Odnowy Wsi w Kamieniu Śląskim

25 maja br. to Dzień Polski Europejskiego Kongresu Odnowy Wsi. Delegacja z Gminy Rudniki uczestniczyła w serii wykładów przewidzianych na ten dzień oraz prezentacji dobrych przykładów odnowy wsi.

Z każdej wsi uczestniczącej w programie pojechał jeden przedstawiciel. Najciekawszym dla tych osób elementem kongresu była prezentacja osiągnięć, które to prezentacje przedstawiali liderzy wsi wyróżniających się w programie. Można było podejrzeć dobre pomysły, zobaczyć jak ludzie potrafią się zaktywizować oraz jak nieograniczone są możliwości tkwiące w społecznościach lokalnych, a przykładów było naprawdę sporo.

Razem z grupami odnowy wsi prezentowała się również nasza Lokalna Grupa Działania Górna Prosna na kiermaszu Produktu Tradycyjnego. Swoje wyroby prezentowały wszystkie LGD z terenu Województwa Opolskiego. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, a prezentowaliśmy atrakcje i wyroby oraz firmy z naszych pięciu gmin tj. Rudniki, Radłów, Byczyna, Praszka i Gorzów Śląski.

Jesteśmy zadowoleni z udziału w Kongresie. Najważniejsze, że można było nawiązać nowe znajomości, wymienić się doświadczeniami. Mimo dokuczającego upału nie miało to zbyt wielkiego wpływu na ogólną dobrą ocenę całej imprezy.

W sobotę rano w Kamieniu Śląskim pokaz przygotowali drwale z Bobrowy. Swoje umiejętności zaprezentował m.in. ubiegłoroczny zwycięzca Międzynarodowych Zawodów Drwali i jednocześnie Mistrz Polski - Jacek Stochmiałek. We wczesnych godzinach popołudniowych do Bobrowy przyjechała grupa studyjna z województwa lubuskiego uczestnicząca w Kongresie na prezentację osiągnięć w ramach programu odnowy wsi. Wieś przygotowała dla gości poczęstunek i pochwaliła się tym, co udało im się zrobić od początku realizacji programu odnowy tj. od roku 1999.

PICT0104.jpeg

PICT0106.jpeg

PICT0109.jpeg

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas