Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Wizyta w Mikroregionie Moštěnka

W dniach 22-23.06.br. przedstawiciele Gminy Rudniki odbyli wizytę studyjną w Mikroregionie Mostenka w Czechach w ramach realizacji projektu pn. „Wymiana doświadczeń w zakresie turystyki pomiędzy Gminą Rudniki a Mikroregionem Mostenka” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu IW INTERREG IIIA Czechy Polska . Celem wizyty było poznanie możliwości naszego partnera w zakresie organizacji ruchu turystycznego oraz realizacji wspólnych projektów w latach 2007-2013.

Podczas wizyty mieliśmy okazję pracować w plenerze w grupach roboczych. Prowadziliśmy rozmowy z przedstawicielami różnych grup z mikroregionu w sprawie realizacji projektów w przyszłości np.: ze szkołami, strażakami, klubami sportowymi, rolnikami oraz organizacjami pozarządowymi w tym na temat kierunków rozwoju turystyki w naszych regionach. Wymienialiśmy się również dotychczasowymi doświadczeniami. Mieliśmy także okazję przyglądać się w jaki sposób przeprowadzane są zawody sportowo-pożarnicze w Czechach. Podziwialiśmy krajobrazy, zabytki oraz inne atrakcje turystyczne Mikroregionu Mostenka. Jedną z atrakcji turystycznych są wyznaczone ścieżki rowerowe, które prowadzą do najciekawszych zakątków tego regionu. Mieliśmy również okazję zobaczyć fragment wybudowanej i oznakowanej ścieżki rowerowej łączącej dwie pobliskie wioski.

Mamy nadzieje, że dalsza współpraca rozwinie się i będziemy mogli wspólnie realizować projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

PICT0042.jpeg

PICT0051.jpeg

PICT0052.jpeg

PICT0085.jpeg

PICT0115.jpeg

PICT0126.jpeg

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas