Informacja dotycząca zasad funkcjonowania i odbioru odpadów w PSZOK w Rudnikach

logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Zapisz się do newslettera

Informacja dotycząca organizacji przedszkoli w Gminie Rudniki w roku szkolnym 2012/2013.

Od kilkunastu lat liczba oddziałów przedszkolnych w naszej Gminie utrzymywana jest na tym samym poziomie. W naszych dotychczasowych oddziałach przedszkolnych tj. w Dalachowie, Jaworznie, Rudnikach i Żytniowie utrzymuje się po dwie grupy przedszkolne a w Cieciułowie tylko jedną.

Jesteśmy w pełni przygotowani do przyjęcia 6 - latków do klasy I. Zostały dla nich przygotowane i wyposażone klasy w odpowiednie pomoce. Wszystkie placówki posiadają zgodnie z wytycznymi MEN place zabaw. Nauczyciele przeszli stosowne szkolenia. Te działania kosztowały Gminę w ostatnich latach ok. 800 tyś. zł. Finansowanie oświaty w naszej Gminie to prawdziwe wyzwanie. Nadmienić należy, że Gmina Rudniki średnio rocznie dopłaca do bieżącego utrzymania oświaty kwotę ok. 1 miliona złotych.

Nie ma żadnych przeszkód aby dzieci 6- letnie rozpoczęły naukę w klasie pierwszej od 1.IX. 2012r. Miał to być obowiązek lecz decyzją Ministra Edukacji został przesunięty do 1.IX.2014r. Wychowanie przedszkolne dla dzieci 4 i 3 letnich nie jest obowiązkowe. Dzieci te będą mogły skorzystać z wychowania przedszkolnego w miarę wolnych miejsc.

Wyślij kartkę Wójt Odpowiada Znajdź Nas